Medicinski strokovnjaki: Boris Johnson je izjemno ...

Prebolela okužbo s koronavirusom: Dolenjka je ...

Gašper in Maja delila intimen videoposnetek

0 16.11.2019 22:04:15

Jeseničani premagali Bregenzerwald

Martin Metelko
Hokejisti Sija Acronija Jesenic so v tekmi alpske lige v gosteh premagali Bregenzerwald s 5:3 (2:0, 2:1, 1:2).

Jeseničani so po reprezentančnem premoru sezono v regionalnem tekmovanju nadaljevali v Bregenzerwaldu. Pri predzadnji ekipi lige so izbranci Mitje Šivica skušali prekiniti neugoden niz tekem, ki so jih izgubili bodisi v podaljšku ali ob koncu dvoboja, vmes pa dobili le dve tekmi.

Nazadnje so imeli v rokah več kot le poraz proti vodilnemu Asiagu, a so po dveh prejetih golih v zadnjih desetih minutah izgubili z 2:3.

Danes so imeli priložnost, da popravijo to statistiko, kar jim je tudi uspelo. Vseskozi so vodili, vmes dovolili domačim, da se nekoliko približajo, a vendarle ohranili dovolj velik naskok, da zmaga ni bila vprašljiva. Po golih Erika Svetine, Gašperja Seršena, Andreja Hebarja in Patrika Rajsarja so v 36. minuti železarji vodili že s 4:1.

Takoj na začetku zadnjega dela so domači sicer znižali, a je nato Rajsar s še enim zadetkom dokončno prevesil tehtnico na slovensko stran.

Jeseničani bodo krajšo gostujočo turnejo na zahodu Avstrije nadaljevali s tekmo v nedeljo, ko jih čaka obračun v Lustenauu.

Značke: hokej, sta