»Vse dni, vse noči« igrajo že lepih 32 let

0 26.03.2019 21:35:28

TAKO SE DELA ZMAJI! Olimpija preluknjala Italijane

Martin Metelko
Hokejisti SŽ Olimpije so v peti četrtfinalni tekmi alpske lige doma v Tivoliju premagali Ritten iz Južne Tirolske.

Na koncu je bil rezultat 4:1 (0:0, 1:0, 3:1) za Olimpijo, ki je povedla s 3:2 v zmagah. Za preboj v polfinale so potrebne štiri zmage.

V prvi tretjini gledalci niso videli zadetka. Luka Vidmar je v osmi minuti druge tretjine po podaji Aleša Kranjca poskrbel za prvi gol ljubljanske zasedbe. Vratar gostov Thomas Tragust je bil v začetku zadnje tretjine kar trikrat matiran in to v razmaku minute in 13 sekund.

Po dveh minutah in 27 sekundah tega dela igre je številčno prednost na ledu izkoristil Sašo Rajsar, le 27 sekund pozneje je bil s samostojno akcijo uspešen Nik Simšič, na 4:0 pa je povišal Žan Jezovšek. Slednji je bil podajalec pri drugem golu Olimpije, kot tudi Gregor Koblar, ta pa je asistiral še pri četrtem. Za goste je Andreas Lutz dobrih pet minut pred koncem postavil končni izid.

Šesta tekma bo v Italiji v četrtek, morebitna odločilna sedma pa v soboto spet v Tivoliju.

Večni tekmeci Olimpije Jeseničani so pred tem že ekspresno napredovali v polfinale, saj so s 4:0 v zmagah izločili Asiago. Prvo polfinalno tekmo bo Sij Acroni igral s Pustertalom 1. aprila.

V četrtem četrtfinalu je ekipa Salzburg mladi s 3:2 premagala Lustenau in povedla s 3:2 v dvobojih.

Značke: hokej, sta