Kamera ujela znanega in uglednega slovenskega ...

0 26.01.2020 17:57:54

Stoch poskrbel za POLJSKO VESELICO, Peter Prevc pa ...

Rdeče-belo veselje v Zakopanah.

Poljski skakalni šampion Kamil Stoch (295,7 točke) je na veselje domačih navijačev zmagovalec posamične tekme svetovnega pokala v poljskih Zakopanah. Na drugo mesto se je prebil Avstrijec Stefan Kraft (290,6), vodilni po prvi seriji Poljak Dawid Kubacki (287,8) pa je bil tretji. Najboljši Slovenec je bil Peter Prevc (271,3) na desetem mestu.

Tako kot Peter Prevc, deveti po prvi seriji, so tudi preostali trije slovenski finalisti v drugi seriji nazadovali. V finale so se od Slovencev uvrstili še Domen Prevc (246,6 točke), ki je zdrsnil na 22. mesto, Timi Zajc (238,3) na 26. in Anže Lanišek (233,2) na 29. mesto.

Brez točk svetovnega pokala sta danes ostala Rok Justin in Cene Prevc, ki sta zasedla 37. ter 38. mesto.

Sezona svetovnega pokala se bo prihodnji konec tedna nadaljevala v japonskem Sapporu, ki bo gostil dve tekmi.