"Bolj je bilo naporno, psihične priprave na tekmo so bile potrebne, fizično sem na ravni, kakršni sem. Veselila sem se tega dneva. Bila je lepa gesta, da sem zaključila doma, in lepa gesta je bila priložnost, da sem doma zaključila na tak način. Z velikim veseljem sem šla na start. Sicer s tremo kakor zmeraj," je priznala Malijeva, ki se je nato ozrla še v nedeljski boj z Nemko Lauro Dahlmeier; ta jo je na koncu za nekaj metrov prehitela za en krog in sodniki so morali Slovenko izločiti.
"Za par sekund mi je zmanjkalo, da bi šla v zadnji krog. Zmenjeni smo bili, da se spustim in pozdravim gledalce," je povedala Malijeva, ki je hitro snela smuči, odtekla čez kazenski krog in nazaj na vzpon pred ciljem. Tam je počakala, da je bilo tekme konec, nato pa se je še enkrat spustila v cilj, pozdravila gledalce, v cilju pa so jo pričakali reprezentančni kolegi.
Malijeva je po zadnji tekmi lanske sezone presedlala med trenerje, zdaj skrbi za mladinsko vrsto. A je še enkrat morala vskočiti in pomagati Slovenkam, da so lahko sestavile štafeto. "To se je zgodilo zadnji teden. Sama se nisem pripravljala. Upala sem, da bodo moje varovanke startale štafeto. Ni se izšlo. Punce so po tihem razmišljale, so dajale pritisk zadnje mesece, da se naj pripravim na štafeto na Pokljuki. Nisem bila resna. Potem pa se je pokazala priložnost," je dejala Malijeva, ki je v svetovnem pokalu nastopala 20 let, najprej kot smučarska tekačica, nato kot biatlonka.
Zdaj bdi nad slovenskimi mladinkami, s katerimi gre tudi na tekaške smuči. "Želim si biti vzor mlajšim tekmovalkam. Dati izkušnje, pustiti nekaj pozitivnega. Mislim, da je to nekaj dobrega," pravi Slovenka.
Malijeva je na OI 2002 nastopila v smučarskem teku in biatlonu, bila sedma v sprintu, biatlonski vrhunec pa je doživela leta 2012, ko je bila z mešano štafeto druga na svetovnem prvenstvu v Ruhpoldingu. "To so rezultati, ki ti dajo lepe trenutke. V tem športu sem tako dolgo, da je ogromno lepih trenutkov, ki niso nujno vezani na rezultate. Veliko jih je," je zaključila Malijeva.