56.532 evrov: to je rekorder po zaslužku med ...

ekipa ilek stuhec Ekipa24.si

Kaj je narobe? Slovenci bežijo v tujino! Jih doma...

0 25.05.2022 16:16:11

Zdaj pa številka ena! Bedene odpihnil favoriziranega Urugvajca!

Aljaž Bedene je uspešno nastopil v drugem krogu odprtega prvenstva Francije v Parizu. Ljubljančan je s 4:6, 6:4, 7:6 (5), 6:4 premagal favoriziranega Urugvajca Pabla Cuevasa.

Bedene je po več kot treh urah izenačenega dvoboja napredoval v tretji krog pariškega turnirja, potem ko je po slabšem začetku premagal tekmeca, ki je na lestvici ATP skoraj 50 mest bolje uvrščen.

Slovenski igralec, ki je v uvodnem nastopu ugnal Avstralca Christopherja O'Connella prav tako s 3:1 v nizih, je danes izgubil uvodni niz s 4:6, potem pa dobil drugega z enakim izidom. Odločilen je bil nato tretji, ko je Bedene izenačil na 4:4 in povedel s 6:5, potem pa v podaljšani igri slavil in si pripravil dobro izhodišče za zmago.

To je nato dosegel v tretjem nizu, ko vodstva s 4:2 in 5:3 ni izpustil iz rok. Cuevas je še znižal na 4:5, a je potem slovenski igralec dobil igro na svoj servis in po treh urah in 14 minutah napredoval v tretji krog Pariza. Tam se bo po vsej verjetnosti pomeril s prvim igralcem sveta Novakom Đokovićem, ki je velik favorit v obračunu s Slovakom Alexom Molčanom.