Ena zadnjih fotografij kralja Karla III., na njegovem obrazu je videti žalost in trpljenje Odkrito.si

Razpad monarhije? Veriga sramotnih neresnic

0 11.09.2021 13:08:03

Terčeljeva tretja v skupnem seštevku, Kragljeva na zadnji tekmi na stopničkah

Na finalu svetovnega pokala kajakašev in kanuistov v slalomu na divjih vodah v francoskem Pauju je med kajakašicami tretje mesto zasedla Urša Kragelj, četrta pa je bila Eva Terčelj. Devetindvajsetletna Terčeljeva je v skupnem seštevku zasedla skupno tretje mesto. Zmago je tako na tekmi kot v skupni razvrstitvi slavila Avstralka Jessica Fox.

Foxova je bila na dolgi in zahtevni stezi v Pauju najboljša kljub dvema sekundama pribitka zaradi dotika. Slavila je s časom 106,74 sekunde, s čimer je bila za 72 stotink hitrejša od Čehinje Katerine Minarik Kudejove. Tretje mesto je zasedla Kragljeva, ki je progo prevozila brez dotika. Za Foxovo je zaostala 1,54 sekunde.

Terčeljeva je za stopničkami na zadnji od štirih tekem svetovnega pokala zaostala 52 stotink sekunde. Brez dotika pa bi končala na drugem mestu. Vseeno je v skupnem seštevku prehitela kar nekaj tekmic in končala na skupno tretjem mestu z 201 točko. Pred njo sta končali le zmagovalka svetovnega pokala Foxova (290) in Novozelandka Luuka Jones (206).

Trenutno se na progi v Pauju merijo še moški. Na startu je Peter Kauzer, ki lovi skupno zmago med kajakaši.