lara, topki, skrito-v-raju Njena.si

Skrito v raju: Skrivnost Larinih pletenih topkov

0 11.08.2018 22:50:16

Vodišek mladinski svetovni prvak

Slovenski jadralec Toni Vodišek je na svetovnem prvenstvu v Aarhusu postal mladinski svetovni prvak že tretje leto zaporedoma, skupno pa je na tem svetovnem prvenstvu osvojil 10. mesto v razredu formula kajt.

"Vesel sem za doseženo prvo mesto v kategoriji U19 in 10. skupno na svetovnem prvenstvu v razredu formula kajt. Letos me čaka še nastop na mladinskih olimpijskih igrah v Buenos Airesu oktobra. Dal bom vse od sebe, da domov prinesem medaljo," je po današnji podelitvi medalj povedal Toni Vodišek.

Razred formula kajt je bil letos premierno vključen na svetovno prvenstvo v Aarhusu, Vodišek je na koncu tekmoval v zlati skupini in ohranjal 10. skupno mesto, svetovno prvenstvo pa se je za kajtaše danes končalo brez regate za medalje, ki je bila pozno popoldne ob grmenju in bliskanju odpovedana zaradi prevelikih sunkov vetra čez 30 vozlov hitrosti.

Prvi v skupnih rezultatih je bil Francoz Parlier, drugi je bil Britanec Guy Bridge in tretji Francoz Ramecourt.

S tem se je svetovno prvenstvo v jadranju v Aarhusu za slovenske reprezentante zaključilo.

Značke: jadranje, sp