Poleg športnega uspeha je ob vojaškem letališču v Cerkljah zgradil dirkališče, ki so mu napovedovali prihodnost avstrijskega Zeltwega, ter sestavil dirkalno ekipo formule 3000, ki je bila pred leti zadnja postojanka na poti v formulo 1. Malo pred svojim 70. rojstnim dnem, na svet je prišel v Novem mestu, je Tomlje izdal še biografijo, tako da bo njegova zgodba ostala zapisana.
»S to knjigo sem mladim ljudem želel povedati, da je vse možno. Meni je uspelo, sicer se nerad hvalim, vedno raje dodam, da gre za povezavo trdega dela in usode, zato je tudi naslov knjige Vse je usoda,« je povedal Tomlje na predstavitvi knjige.
»Pred skoraj 70 leti sem se rodil na Dolenjskem, v Novem mestu, in od tam odšel naprej v svet z veliko željo, da kaj naredim v življenju. Nekaj je uspelo, nekaj pa še bo. Knjiga je nekaj posebnega, ker ni klasična. Tekst je opremljen s številnimi slikami, saj slika pove več kot tisoč besed. V knjigi so najprej predstavljeni moji starši in moja mladost, potem pa naprej moje življenje in kariera ter ljudje, ki so mi stali ob strani.«
Zakaj naslov knjige Vse je usoda? »Vsemogočni zbere karte, jih položi na mizo in ti igraš igro življenja. V vsakem članku sem na koncu dal neki nauk mladim ljudem. Vse lahko narediš v življenju, vendar ne smeš biti suženj svojih želja, kajti če si suženj želja, se želje ne bodo uresničile.«
Matjaž Tomlje je ob predstavitvi knjige še dodal, da je v zadnjih dveh letih epidemije spoznal, da so druge stvari pomembnejše kot materialno življenje: »In ko enkrat predelaš to, da ni pomemben materialni svet, izgubiš tudi strah. Rad bi se zahvalil vsem, ki so in so bili del mojega življenja, tudi tistim, ki jih ni več. Veliko ljudi je bilo del mojega življenja.«