0 09.10.2021 23:55:29

Kamničanke tretje, Kamničani za malenkost prekratki

Tadeja Kokalj in Noemi Živkovič (z leve proti desni v modrih majicah) imata obilo zaslug za uspeh Kamničank.
psno
Kamničankam je uspelo priti do brona s Čehinjami. Igralci Calcita pa so v zadnjih metih ostali praznih rok proti Madžarom zaradi slabšega števila osvojenih nizov. Na svetovnem pokalu Italijanom ni pomagalo niti izvrstnih 707 kegljev svetovnega prvaka Vilija Zavarka.

Končali so se mednarodni kegljaški pokali. Oči slovenskih ljubiteljev so bile uprte v Kranj, kjer sta na tekmah za tretje mesto v okviru evropskega pokala igrali obe ekipi Calcita. Na prvih štirih stezah so se moški merili proti Repecelakiju iz Madžarske, na zunanjih stezah pa so igrala dekleta Calcita in Nachoda iz Češke. V uvodni tretjini so Kamničani odlično začeli in prek Turka (594) in odličnega Jantola (624) povedli z 2:0. Dekletoma ni šlo ravno najboljše. Tamara Pevec je prvi niz izgubila s 142:144. V drugem je njena igra zaradi utrujenosti (tretji nastop v treh dneh) razpadla in je proti Bouckovi izgubila s kar 116:138. Trener Grubar je posegel po menjavi in v igro poslal Lidijo Pirman, ki je dobila en niz in zmanjšala zaostanek. Noemi Živkovič je dobila prvi niz in visoko izgubila drugega. Potem pa je garala, da je dobila preostala dva niza in dobila točko, čeprav je izgubila s 551:562. Ob ena proti ena so Kamničanke zaostajale za 32 kegljev.

V drugi tretjini tekme je odlično odigrala mlada Tea Repnik, ki je ugnala Mayerovo s 583:549 in s tem Kamničanke popeljala v vodstvo 3:1 v nizih. Njena vrstnica Lea Drnovšek je po kegljih izgubila z 541:552. Rezultat je bil tako 2:2 ob zaostanku domačink za devet kegljev. Irena Koprivc in Tadeja Kokalj sta kot zadnji odšli na stezo. V prvem nizu sta bili s tekmicama še močno poravnani, v nadaljevanju pa prevzeli pobudo in začeli povečevati razliko ter tekmo pripeljali do velike zmage. Ta je na koncu Calcitu prinesla bronasto odličje, kar je največji uspeh za žensko kegljanje v Kamniku.

Dolgo časa je zelo dobro kazalo tudi fantom. Štefan Flerin dobil igro proti Szabolcsu Rozmanu z 585:573 (2:2 v nizih), medtem ko je Marko Oman visoko izgubil s 575:637. To je pomenilo, da je Calcit povedel s 3:1, obenem pa je bil v zaostanku za štiri keglje. Po treh nizih je že četrto točko priboril Gašper Burkeljca, pa tudi Igor Zamljen je bil v boju za točko. Obenem so Kamničani imeli še minimalno prednost v kegljih. Toda v zadnjem nizu sta tako Gašper kot Igor padla v igri in prednost je šla po zlu. V zadnjih metih so igralci Rokycanija celo prišli v vodstvo. Na koncu so bili boljši za 15 kegljev, kar je pomenilo, da se je tekma končala s 4:4. Tako so odločali osvojeni nizi in tu so bili naši vzhodni sosedje boljši s 13:11 in bron je pripadel njim. V prvem trenutku je bilo pri naših fantih obilo razočaranja ob izgubljeni priložnosti za nov velik mednarodni uspeh. Toda zelo hitro so se potolažili in odhiteli dekletom čestitati na veliki in pomembni zmagi.

Pokali so tako končani. Slovenija je na koncu lahko zadovoljna s skoraj vsemi ekipami, ki so nastopile. Imeli smo dva polfinala, dvema ekipama pa je to zmanjkalo le za malenkost, predvsem igralcem Proteusa v Nemčiji. Obema ekipama Calcita je v polfinalu zmanjkalo malce sreče, kakor tudi Kamničanom v boju za tretje mesto. Vseeno smo s prikazanim lahko zadovoljni. Največ uspeha so imeli Hrvati, ki so nanizali tri zmage, Nemci dve in Madžari eno. Prav pa je, da na koncu omenimo svetovni pokal, kjer so igralke Mlake iz Rijeke prišle do zmage na enak način, kot so to napravili Madžari proti Calcitu. Čehinje so si same krive, saj so imele vse v svojih rokah. Nekdanja svetovna prvakinja Nadezda Dobesova je v zadnjem nizu podrla le 118 kegljev, ob čiščenju samo 26 kegljev, in imela ob tem še šest "ribic". V moškem finalu pa je Zerbst iz Nemčije podrl kar 3880 kegljev. Najboljši posameznik pokala na Hrvaškem pa je Srb Vilmoš Zavarko, ki je v tekmi za tretje mesto podrl kar 707 kegljev, kar pa je bilo premalo za zmago njegovih Italijanov.

Evropski pokal
Ženske
Za 3. mesto
Calcit – Nachod (Češ) 6:2 (16:8;3335:3266)
N. Živkovič – M. Hrdinova 3:1 (551:562), T. Pevec/L. Pirman – E. Bouckova 1:3 (541:562), T. Repnik – S. Majerova 3:1 (583:549), L. Drnovšek – A. Visova 2:2 (541:552), T. Kokalj – A. Cvejnova 4:0 (567:511)

Finale
Istra (Hrv) – SKK 98 Poing 6:2 (15,5:8,5;3442:3353)

Moški
Za 3. mesto
Calcit – Repcelaki (Madž) 4:4 (11:13;3508:3523)
M. Turk – Z. Horvath 3:1 (594:584), P. Jantol – P. Biro 2,5:1,5 (624:588), M. Oman – Z. Moritz 0:4 (575:637), Š. Flerin – S. Rozman 2:2 (585:573), G. Burkeljca – A. Toth 2,5:1,5 (587:581), I. Zamljen – P. Molnar 1:3 (543:560)