andreja-špeh Njena.si

Andreja Špeh iz MasterChefove kuhinje na Japonsko

0 21.09.2019 17:50:43

Ruskim ritmičarkam še sedma zmaga SP v Bakuju

Ruske ritmičarke so na 37. svetovnem prvenstvu v Bakuju za zdaj nepremagljive. Potem ko so med posameznicami osvojile ekipni naslov, Dina Averina je postala kraljica mnogoboja in dodala še tri zlate kolajne v finalih, eno pa Jekaterina Seleznjova, so danes osvojile še naslov prvakinj v skupinskih sestavah. Skupno imajo že sedem zmag.

V boju za naslov v skupinskih sestavah so Rusinje, ki so si poleg Bolgark in Italijank že na lanskem svetovnem prvenstvu v Sofiji priborile olimpijsko vozovnico, zmagale z 58,700 točke, srebro so osvojile gostiteljice naslednjih olimpijskih iger Japonke (58,200), bron pa Bolgarke (58,000).

Rusinje so bile najboljše v sestavi s petimi žogami, Japonke pa v vaji s tremi obroči in dvema paroma kijev.

Slovenke ne nastopajo v skupinskih sestavah, ker se na prvem kvalifikacijskem situ za olimpijske igre, lanskem SP, niso prebile med najboljših 24 ekip. Pristale so na 26. mestu.

Svetovno prvenstvo v Azerbajdžanu, kvalifikacijsko za OI 2020 v Tokiu, se bo končalo v nedeljo s finalnimi nastopi skupinskih sestav.