49-letnik na stopnišču napadel 50-letnico, jo ...

kyle-marisa-roth Odkrito.si

Nenadna smrt znane TikTok vplivnice

0 03.08.2018 17:25:54

Maček z najboljšim dosežkom v veliki finale EP

Slovenski strelec Boštjan Maček se je z najboljšim kvalifikacijskim dosežkom v trapu prebil v veliki finale evropskega prvenstva v avstrijskem Leobersdorfu. Maček je v petih serijah zadel 124 od možnih 125 letečih tarč, kar je bil najboljši dosežek v konkurenci 87 strelcev na letošnjem turnirju stare celine.

Poleg Mačka so se v veliki finale, ki se bo danes pričel ob 17. uri, zagotovo uvrstili še Turek Tolga Tuncer (123), Slovak Erik Varga in Hrvat Anton Glasnović (oba 122), kar devet strelcev, ki je zadelo 121 letečih tarč, pa se bo pomerilo v dodatnem razstreljevanju za dve prosti mesti v finalu šesterice.

Na tekmi sta nastopila še dva slovenska strelca: Denis Vatovec (119) je zasedel 26., Matjaž Lepen (117) pa 40. mesto.

Slovenija je v ekipni konkurenci dosegla najboljši izid (360) med vsemi 26 reprezentancami na EP. Po starih pravilih bi osvojila odličje zlatega leska - toliko letečih tarč sta zadeli tudi drugouvrščena Turčija in tretjeuvrščena Italija, a je imela Slovenija boljša skupna dosežka v zadnji in predzadnji seriji -, po novih pravilih Evropske strelske zveze (ESC) pa bo v soboto nastopila v četrtfinalu in se pomerila z osmouvrščeno Francijo, nato pa sledijo tekme na izpadanje.

Značke: strelstvo, ep