jankovic hokej Ekipa24.si

Velike spremembe v zmajevem gnezdu! Novo ime ...

0 27.05.2018 12:38:55

Dvoršakova prvič brez finalnega nastopa v kraljevski disciplini

Slovenska strelka Živa Dvoršak se na današnji tekmi svetovnega pokala v Münchnu prvič v tej sezoni ni prebila v veliki finale v disciplini malokalibrska puška trojni položaj. Ljubljančanka je zadela 1164 krogov, od tega 389 v klečečem, 393 v ležečem in 382 v stoječem položaju, kar ji je na koncu prineslo uvrstitev na 43. mesto.

Dvoršakova je izpustila letošnjo tretjo tekmo za svetovni pokal v ameriškem Fort Benningu, pred tem pa je zasijala v polnem sijaju. Na uvodni tekmi v mehiški Guadalajari je v strelskem maratonu zasedla šesto mesto, na drugi v južnokorejskem Changwonu, ki bo septembra gostil svetovno prvenstvo v vseh strelskih disciplinah, pa se je prvič v karieri svetovnega pokala prebila na stopničke in zasedla tretje mesto.

Na današnji tekmi v bavarski prestolnici se ji ni izšlo, močno je zaostala tudi za svojim sobotnim eliminacijskim dosežkom, ko je zadela spoštovanja vrednih 1175 krogov, tako da je najbolj zahtevno strelsko preizkušnjo končala v drugi polovici nastopajočih. V kvalifikacijah sta blestela Kitajki Binbin Zhang in Dongqi Chen, obe sta zadeli po 1180 krogov in izenačili doslej rekordno znamko na svetu.

Na današnjo osrednjo tekmo v disciplini MK puška trojni položaj se nista prebili Slovenki Urška Kuharič in Klavdija Jerovšek. Obe sta obtičali v sobotnih eliminacijah, prva je zadela 1147, druga pa 1137 krogov.

Jagoda Tkalec je na današnji tekmi z zračno pištolo s 564 krogi zasedla 62. mesto, medtem ko je njena reprezentančna kolegica Anja Prezelj s 561 krogi osvojila 74. mesto v konkurenci 122 strelk z vsega sveta.