Žakelj obrnil ploščo: zdaj ve, da je na ...

Simon Vadnjal Revija Stop

Znani obrazi so zelo okoljsko ozaveščeni

0 26.09.2020 22:28:55

Kamničani ustavili preobrat Mariborčanov, Salonit premagal ACH Volley

Odbojkarji so danes odigrali tekme 2. kroga 1. DOL. V Mariboru so gostje iz Kamnika vodili z 2:0 v nizih, a so domači poskrbeli za preobrat in izenačili, nazadnje pa vendarle klonili z 2:3. Salonit pa je s 3:1 premagal branilce naslova ACH Volley in se povzpel na prvo mesto lestvice.

Merkur Maribor je v začetku tedna namučil ACH Volley, tudi danes pa je pokazal, da zna biti neugoden tekmec. Prva niza sta sicer kazala, da bodo imeli Kamničani dokaj lahko delo, saj so ju dobili na 18. V tretjem pa je bil izid tudi že 22:18 za Calcit, a so se nato domači prebudili. Niz so dobili predvsem po zaslugi razpoloženega Ahmeda Ikhbayrija, ki je poskrbel za štiri točke, na koncu je sedmo zaključno žogo izkoristil Rok Možič.

Kamničani so imeli v tem obdobju igre težave pri sprejemu, popustili so tudi v bloku, a vseeno imeli prednost še v četrtem nizu. A so domači še enkrat strnili vrste, Možič pa je z dvema zaporednima točkama poskrbel za vodstvo, niz je dokončal Filip Uremovič.

Končnica je nato le pripadla Calcitu; po zaostanku 9:10 v petem nizu je do preobrata prišlo, ko je bil na servisu Jan Brulc, Mitja Gasparini je svoji ekipi priboril štiri zaključne žoge, drugo je nato izkoristil Sašo Štalekar.

Salonit je proti Ljubljančanom v prvem nizu povedel s 17:13 in 20:17, v končnici pa obdržal prednost. Gostje so se prebudili v drugem in Kanalce ujeli pri 15:15. Državni prvaki so v končnici povedli z 21:19 in potem niz pripeljali do zmage.

A osvojili so le enega, saj so gostje tudi v tretjem zaostajali, pomagale niso niti menjave. ACH je še prišel na 18:20, potem pa je Gregor Basaneže z uspešnim napadom in blokom poskrbel za trdnejše vodstvo, Salonit je nato izkoristil drugo zaključno žogo. V četrtem pa so bili domači tisti, ki so ujeli boljši začetek gostov, razpoloženi Marko Radosavljević (na koncu 16 točk) je ekipi zagotovil prednost 20:15. ACH je bil zadnjič blizu pri 23:25, nato pa je Veljko Boharev izkoristil že prvo zaključno žogo za zmago Salonita.

Precej manj dela so imeli Kranjčani, ki so zanesljivo s 3:0 premagali Krko, ta tako ostaja brez točk na zadnjem mestu. Gostje domačim niso dovolili presenečenja, le v zadnjem nizu so bili blizu pri 21:23, a je gostujoča ekipa tekmo končala po treh nizih.

V gosteh pa je do treh točk prišla tudi Panvita Pomgrad. Po zanesljivo dobljenem prvem nizu so gostje v drugem dovolili, da so se domači vrnili, a so nato dobili naslednja dva in prišli do prve zmage v novi sezoni.

MERKUR MARIBOR - CALCIT VOLLEY 2:3 (-18, -18, 28, 23, -11)
* Dvorana Tabor, gledalcev 260, sodnika: Valentar, Miklošič.
* Merkur Maribor: Cafuta 8, Herman, Mulec 2, Detela, Bračko 4, Možič 20, Košenina, Donik 4, Uremović 5, Adžović, Planinšič 2, Kisiljuk 2, Ikhbayri 24, Kovačič.
* Calcit Volley: Kos, Bregar, Purič 11, Kosmina 13, Gasparini 23, Hedba 20, Brulec 1, Beravs, Štalekar 17, Plot.

KRKA - HIŠA NA KOLESIH TRIGLAV 0:3 (-18, -18, -21)
* Dvorana Marof, gledalcev 50, sodnika: Adrovič, Jovanovič .
* Krka: Hafner 1, U. Štefanič, Erpič 13, Vrhovšek 10, Borin, M. Štefanič, Travnik 7, Kožar, Pulko 9, Lindič 1, Jaklič, Renko 1, Koncilja 2.
* Hiša na kolesih Triglav: Ibrišimović 3, Nanut 3, Glamočanin, Tučen 10, Bregant 15, Godnič 4, Libnik, Snedec, Mali 11, Štemberger Zupan, Šikanič, Maček, Fajfar.

SALONIT ANHOVO - ACH VOLLEY 3:1 (20, -22, 19, 21)
* Dvorana ŠD Kanal, gledalcev 200, sodnika: Pevc, Kern.
* Salonit Anhovo: Boharev 6, Šarič, Jereb, Filiputti, Karnel 3, Maretič, Kavčič, Radosavljevič 16, Peterlin 18, Kovačič, Tomič, Vrtovec 9, Basaneže 12.
* ACH Volley: Toman, Ropret 5, Pernuš, Pavlovič 5, Okroglič 7, Pokeršnik 8, Videčnik 8, Kök 10, Đurić 10, Vučičević 8, Kumer.