Ministrstvo sledilo stroki: Letos bodo odstrelili ...

»Vse dni, vse noči« igrajo že lepih 32 let

0 26.09.2020 22:27:11

Ivačič novi državni prvak v speedwayu

Nikola Miljković
Matic Ivačič (AMD Krško) je novi državni prvak v speedwayu. Na današnji prvi in tudi edini dirki državnega prvenstva v sezoni 2020 v Krškem je v finalu osvojil drugo mesto za Italijanom Michelejem Castagno, tretji je bil Nick Škorja (AMTK Ljubljana). Branilec naslova in dolgoletni serijski prvak Matej Žagar na dirki ni nastopil.

Danes so v Krškem izvedli prvo in zaradi posebnih razmer v koronski sezoni tudi edino dirko državnega prvenstva v speedwayu. Ker 18-kratni zaporedni državni prvak Matej Žagar, ki tudi letos vozi v svetovnem prvenstvu, na dirki ni nastopil, je tako odprl vrata nasledniku na mestu najboljšega v Sloveniji.

Naslov si je privozil adut domačega kluba AMD Krško Ivačič, ki je v finalu zasedel drugo mesto, premagal pa je najresnejšega tekmeca Škorjo iz AMTK Ljubljana. Četrto mesto v finalu je pripadlo Avstrijcu Danielu Gappmeierju.

Ivačič je tako šele šesti voznik, ki je od leta 1992 v Sloveniji osvojil naslov prvaka. Pred njim so bili najboljši Gregor Pintar, Krešo Omerzel, Gerhard Lekše, Matej Ferjan in Matej Žagar.

Značke: speedway, dp