Ena zadnjih fotografij kralja Karla III., na njegovem obrazu je videti žalost in trpljenje Odkrito.si

Razpad monarhije? Veriga sramotnih neresnic

0 12.10.2019 22:12:33

Salonit po dveh krogih edini 100-odstoten

arhiv Ekipe
Odbojkarji so odigrali tekme 2. kroga 1. DOL za moške. Salonit in Maribor sta vknjižila še drugo zmago. Štajerci so proti Krki oddali točko, bilo je 3:2, Kanalci pa so še drugič slavili s 3:0. Hiša na kolesih Triglav je prav tako s 3:0 premagal Panvito, Črnuče so bile s 3:2 boljše od Hoč.

Salonit je po dveh krogih edini 100-odstoten, za še drugo zmago s 3:0 (23, 13, 22) so premagali Šoštanj, ki je na dnu lestvice brez točke in osvojenega niza.

Gostje iz Šoštanja so tekmo začeli dobro, a so se jim kmalu pojavile težave na sprejemu začetnega udarca, Kanalci pa so na to niso ozirali. Prednost petih točk so brez večjih težav zadržali do konca prvega niza.

Odbojkarji Salonita so odločno odprli drugi niz. Gostje so skušali nalet zaustaviti s polminutnim odmorom in menjavami, a neuspešno. Domači so Šoštanjčanom prepustili vsega 13 točk. Začetek tretjega niza je minil v izenačeni igri na obeh straneh mreže. Kanalci so se prvič odlepili pri rezultatu 9:6. Pri 19:13 je bilo več ali manj jasno, da se bodo Kanalci veselili novih treh točk.

Pred domačimi gledalci so se zmage veselili Kranjčani, ki so bili od Panvite Pomgrada boljši predvsem v drugem in tretjem nizu. Končni rezultat je bil 3:0 (23, 13, 22). Po dveh krogih imata zdaj obe ekipi po eno zmago in en poraz.

Na preostalih tekmah v Novem mestu in Ljubljani so gledalci spremljali precej daljši in bolj izenačeni tekmi. Krka je z 2:3 izgubila proti Mariboru, Črnuče pa so z enakim izidom strle Hoče.

HIŠA NA KOLESIH TRIGLAV - PANVITA POMGRAD 3:0 (23, 13, 22)
* ŠD Planina, gledalcev 220, sodnika: Atanasov in Valentar.
* Hiša na kolesih Triglav: Tučen 6, Bregant 11, Kos 13, Bošnjak 1, Pernuš 1, Mali 12, Libnik, Jenko, Godnič, Erpič 2, Maček 5.
* Panvita Pomgrad: Vori, Kovačič, Vinkovič 1, Drvarič 3, Pulko 15, Grabar, Bedrač 3, Marovt 8, Plesec 6, Vrabl.

SALONIT ANHOVO - ŠOŠTANJ TOPOLŠICA 3:0 (20, 13, 18)
* ŠD Kanal, gledalcev 200, sodnika: Jovanovič in Perčič.
* Salonit Anhovo: Živanović 3, Novljan 8, Nanut, Karnel, Basaneže 4, Kavčič 2, Čabarkapa 7, Peterlin 10, Kovačič, Tomić 1, Vrtovec 15, Blažič, Šarić, Jeklin.
* Šoštanj Topolšica: Bevc, Javornik 6, Marovt, Robida 8, Volovlek 5, Kafol, Pavič 1, Hodžič Šlejkovec 5, Šoštarič, Marušič 1, Koren 1, Plankelj, Menih.

KRKA - MARIBOR 2:3 (17, -17, -20, 25, -13)
* ŠD Marof, gledalcev 150, sodnika: Melavc in Ortl.
* Krka: Hafner 1, Ožbalt, Erpič 7, Kosmina 23, Borin, Drobnič 13, Travnik, Pucelj, Kumer 12, Lindič 7, Ogulin, Renko, Dimič.
* Maribor: Šijanec, Herman, Hafner, Mulec 3, Detela 1, Koblar, Možič 23, Košenina, Donik 10, Bračko 1, Uremovič 9, Kovačič, Planinšič 3, Bogožalec 16.

ČRNUČE - HOČE 3:2 (20, -20, -23, 22, 13)

Odbojkarice Calcita in GEN-I Volleyja prepričljive na uvodu DP

Odbojkarice Calcita Volleyja in GEN-I Volleyja so z gladkima zmagama odprle novo sezono državnega prvenstva. Novogoričanke so s 3:0 (14, 21, 11) premagale Formis, Kamničanke pa v derbiju lanskih zmagovalk pokalnega tekmovanja in državnega prvenstva Novo KBM Branik s 3:0 (24, 22, 20).

Obračun Calcita in Nove KBM Branika je štel tako za točke državnega prvenstva kot srednjeevropske lige.

Obračun moštev, ki sta po zadnji sezoni doživeli precej sprememb, so bolje začele Kamničanke, povedle so s 15:10, a so se Mariborčanke do drugega tehničnega odmora vrnile v igro. V napeti končnici je kapetanka Olivera Kostić Kamničankam le priborila vodstvo z 1:0 v nizih.

Bankirke so v drugem nizu povedle s 3:0, a so domačinke na servis Tine Kaker dosegle štiri zaporedne točke. V nadaljevanju niza je bila prednost na strani Calcita, vse dvome o zmagovalkah drugega niza je rešila Lucy Charuk.

V tretjem nizu so Kamničanke do občutnejše prednosti prišle pri 9:5 in nato 13:8. A se tekmice niso predale, približale so se na dve točki zaostanka in kasneje na eno. Po točki za 20:16 Anamarije Vovk so igralke Calcita lažje zadihale, odpor Štajerk pa je bil zlomljen.

Lanske finalistke DP iz Nove Gorice so pričakovano začele prvenstvo z zmago. Formis so premagale gladko, težji preizkus pa jih čaka čez teden dni, ko se bodo v DP in srednjeevropski ligi pomerile s Calcitom.

Koprčanke so proti Šempetrankam že vodile z 2:0 v nizih, a nato ostale praznih rok. Savinjčanke so po preobratu slavile s 3:2 (-19, -20, 10, 19, 17).

Izvrstno pa so krst v prvoligaški druščini prestale odbojkarice Grosupljega. Pred domačimi gledalci so gostile Ankaran in ga premagale s 3:0 (19, 12, 23). Največ težav so imele s Primorkami v tretjem nizu, v katerem so večino časa zaostajale, v končnici pa nadoknadile zaostanek in ga pretvorile v vodstvo ter zmago.