Skrito v raju: Skrivnost Larinih pletenih topkov

1 28.06.2019 17:58:01

Na Balkan so odšle POLNE UPANJA, domov se SLOVENKE vračajo PRAZNIH ROK!

Slovenska ženska odbojkarska reprezentanca se ni prebila v zlato evropsko ligo.

Po torkovi zmagi nad Romunijo v Mislinji s 3:1 (19, -22, 21, 22) je današnjo povratno finalno tekmo srebrne evropske lige v Alexandrii po uri in osmih minutah izgubila z 0:3 (-22, -14, -17). O zmagovalkah finalne serije je odločal tako imenovani zlati niz, ki ga je Romunija dobila s 15:12.

V letošnji izvedbi srebrne evropske lige je bilo osem reprezentanc razdeljenih v dve skupini, Slovenija pa je tekmovala v skupini B. V konkurenci Grčije, Estonije in Portugalske je zabeležila pet zmag, edini poraz je doživela na gostovanju pri Portugalski in tako zasedla vrh skupine.

Na drugi strani so prav tako pet zmag zabeležile Romunke v skupini A. Petkrat so zmagale tudi Izraelke, a so zbrale manjše število točk. Poleg omenjenih reprezentanc sta v skupini A igrali še izbrani vrsti Cipra in Gruzije.