21.09.2015 22:24:45

Prva posamična naslova Američanki in Dancu

Na svetovnem prvenstvu v cestnem kolesarstvu v ameriškem Richmondu so podelili dva kompleta medalj, prva v posamični vožnji na čas.

Svetovna prvakinja med mladinkami je postala Američanka Chloe Dygert, med mlajšimi člani je bil najhitrejši Danec Mads Wurtz Schimdt. Slovenci v vožnji na čas letos ne nastopajo.

Prva kompleta odličij so podelili v nedeljo za moštveni vožnji na čas. V ženski konkurenci so bile najboljše tekmovalke ekipe Velocio-SRAM, v moški ekipa BMC.

Mladinke so se spopadle s 15 kilometrov dolgo progo, Dygertova pa je za eno minuto in pet sekund premagala rojakinjo Emmo White, bron je osvojila Avstralka Anna-Leeza Hull, ki je zaostala 1:26 minute.

Mlajši člani so morali premagati dvakrat daljšo progo. Z naskokom 12 sekund se je zmage veselil Schimdt, družbo na zmagovalnem odru sta mu delala Nemca Maximilian Schachmann in Lennard Kamna.

V torek bosta na sporedu še kronometra za mladince in članice, v sredo pa še za člane.

Izidi
- mladinke, 15 km: 1. Chloe Dygert (ZDA) 20:18,47 2. Emma White (ZDA) + 1:05,53 3. Anna-Leeza Hull (Avs) 1:26,08 ...