25.03.2016 23:00:28

Znani so vsi polfinalisti 1. SFL

Nikola Miljković

Po nocojšnjih tekmah četrtfinala so znani vsi štirje polfinalisti 1. SFL. To so postali branilec naslova državnega prvaka Dobovec Pivovarna Kozel, Oplast Kobarid, Proen Maribor in FC Litija. Omenjeni kvartet je v dveh tekmah dosegel po dve zmagi.

Polfinale se prične prihodnji petek (1. april), v finale pa bo napredovala ekipa, ki bo prej dosegla tri zmage.

Dobovec je še drugič z 2:1 premagal Puntarja, ki pa je tja do 28. minute gojil upe na tretjo odločilno tekmo. Kozle, lani so prvič v zgodovini kluba postali državni prvaki, sta rešila Rok Mordej in Aleš Vrabel.

Mariborčani so s 7:2 slavili na Škofijah. Za razliko od prve tekme pred tednom dni so Mariborčani tokrat zaigrali zavzetejše in ob polčasu vodili 4:1, v drugi polovici tekme pa so začeto le končali.

Tudi Sevničani so sklenili sezono. Litija jih je tokrat ugnala s 5:1, ekipi pa sezono končujeta z 2:2 v medsebojnih tekmah. Litijani so zmagovali, ko je šlo za izpadanje. Z dvema goloma v mreži projektantov se je izkazal Borut Ručna.

Od tekmovanja se je poslovil tudi Benedikt, ki je še drugič priznal premoč Oplastu, katerega junak je bil Jani Ručna, ki je dosegel tri gole.

Izidi drugih tekem četrtfinala:

KMN Puntar - Dobovec Pivovarna Kozel 1:2 (1:0)
1:0 Kos (12.), 1:1 Mordej (28.), 1:2 Vrabel (31.)

KMN Bronx Škofije - Maribor Proen 2:7 (1:4)
0:1 Klinc (3.), 0:2 Kraljič (7.), 0:3 Totošković (12.), 1:3 Stipaničev (19.), 1:4 Kraljič (20.), 1:5 Klinc (37.), 1:6 Jandrić (37.), 2:6 Zajc (38.), 2:7 Totošković (40.)

Potočje projektiranje Sevnica - FC Litija 1:5 (0:2)
0:1 Ručna (4.), 0:2 Ručna (17.), 0:3 Hasanbegović (29.), 0:4 Gregorič (31.), 0:5 Pertič (35.), 1:5 Koprivnjak (39.)

KMN Benedikt - KMN Oplast Kobarid 2:5 (1:3)
0:1 Ručna (9.), 1:1 Senekovič M. (13.), 1:2 Damiš (15./ag), 1:3 Sovdat (20.), 1:4 Ručna (24.), 2:4 Drašak (29.), 2:5 Ručna (40.)