Ljubezen na vasi: To so kandidatke Jožefa ...

Vukovič in Markelj z rekordoma

Rok Markelj in Jan Vukovič
PETER KASTELIC/AZS
Kar nekaj slovenskih atletov je nastopilo na mitingu v italijanskem San Vitu al Tagliamentu.

V teku na 800 metrov sta se izkazala Jan Vukovič, ki je z osebnim rekordom 1:46,70 osvojil tretje mesto, in Rok Markelj, ki je bil s časom 1:46,81 peti. Na večni slovenski lestvici sta v tej disciplini zdaj na drugem in tretjem mestu. Pred njima je le rekorder Žan Rudolf. V ženskem teku na 800 metrov je odlično nastopila Veronika Sadek, ki je bila s časom 2:02,59 druga. Hana Grobovšek je osvojila šesto mesto (2:06,31), Ana Vita Verneker je bila 12. (2:11,33), Loti Rotar mesto za njo (2:11,75), na 21. mestu pa je s časom 2:16,82 končala Lina Senica. Izkazal se je tudi Jan Kokalj, ki je v teku na 5000 metrov z osebnim rekordom 13:58,10 osvojil deseto mesto, osebni rekord pa je tekel tudi Jakob Medved, ki je bil s časom 14:37,43 devetnajsti. Anže Svit Požgaj je imel v teku na 400 metrov 18. rezultat (49,38). V teku na 100 metrov je bila Sara Mia Belič osma s časom 12,42, Vika Rutar je dosegla 11. čas (12,44), Kaja Debevec pa 12. (12,46). Beličeva je nastopila tudi na isti razdalji z ovirami in bila s časom 14,50 četrta. Rutarjeva je nastopila tudi v teku na 400 metrov, kjer je bila deseta (57,16).

Evropsko prvenstvo v gorskem teku in trailu

V francoskem Annecyju se je v disciplini gor/dol končalo letošnje evropsko prvenstvo v gorskem in trail teku. Zadnji dan prvenstva je bil tudi najuspešnejši za slovensko reprezentanco, saj je Lucija Krkoč med članicami osvojila odlično sedmo mesto. Tine Žižmond je bil peti med mladinci. Krkočevi je do kolajne zmanjkalo dobri dve minuti in pol, a glede na to, da je imela v času priprav na prvenstvo tudi nekaj zdravstvenih težav, je dosežek odličen. Druga slovenska predstavnica med članicami Nuša Mali je bila 37. Med člani se je ponovno najbolje odrezal Timotej Bečan, ki je bil 27. Na 34. mestu je končal Klemen Španring, 43. pa je bila Mark Bogataj. Evropska prvaka sta postala Švicar Roberto Delorenzi in Nemka Nina Engelhard. Žižmond je na petem mestu za odličjem zaostal 43 sekund, pred njim pa so bili štirje Francozi. Med mladinkami je bila najboljša Slovenka Klara Močnik na 17. mestu.

Bečan je v preizkušnji 'gor' zasedel 22. mesto med člani. Klemen Španring je bil 33., Lucijan Zalokar pa 62. Ekipno so osvojili deseto mesto. Prvak je postal Britanec Joe Steward. Med članicami, ki so se pomerile na isti progi (7,6 km z 950 metri višinske razlike), je bila Nuša Mali 31., Anja Mikuž pa 39. Evropska prvakinja je postala Nemka Nina Engelhard. Med mladinci se je s 14. mestom izkazal Tine Žižmond, Žiga Jan Novak je bil 27., Jaka Marinko 29., Mark Kočar pa 33. Ekipno so bili mladinci šesti. Najbližje kolajni so bile v ekipni razvrstitvi mladinke, saj so osvojile četrto mesto. Najboljša je bila na 12. mestu Klara Velepec, Ana Novak je bila 18., mesto za njo je v cilj pritekla Klara Močnik, 30. pa je bila Sara Bilban.

Petra Tratnik je navdušila na 58,2 kilometra dolgi trasi v trailu s skupno 3400 metri višinske razlike in osvojila deseto mesto. Njen brat Marko Tratnik je bil v moški konkurenci 40.

Mnogoboj za mlade

V Mariboru je potekal finale DP v posamičnem in ekipnem mnogoboju za pionirje in pionirke U-14 in U-12. Med pionirji U-14 je zmagal Žan Mikložič (Štajerska), ki je zbral 2497 točk. V času 8,00 je pretekel 60 metrov, v daljino je skočil 5,45 metra, vorteks zalučal 42,30 metra in 600 metrov pretekel v času 1:37,94. Ekipno sta v tej starostni kategoriji slavila člana Kladivarja Jaka Pajk in Jaša Pilih, ki sta skupaj zbrala 4571 točk. Mimi Zajec je bila najboljša med pionirkami U-14. Zbrala je 2831 točk. Razdaljo 60 metrov je pretekla v času 8,46, vorteks je vrgla 42,07 metra, v daljino skočila 4,91 metra in 600 metrov pretekla v času 1:40,29. Ekipno sta slavili Žana Skube in Elen Antončič iz AK Šentjernej, ki sta skupaj zbrali 5324 točk. Ažbe Škrinjar (Kronos) je zmagal med pionirji U-12. V štirih disciplinah je zbral 1936 točk. S časom 8,95 je opravil s tekom na 60 metrov, v daljino je skočil 4,60 metra, vorteks vrgel 42,46 metra, 300 metrov pa je pretekel v času 46,87. Ekipno zmago sta AD Mass priborila Nejc Brinovar in Franko Bleiweis Trsteniški, ki sta zbrala 3532 točk. Pia Kralj (Škofja Loka) je bila s 2406 točkami najuspešnejša med pionirkami U-12. V teku na 60 metrov je dosegla čas 8,77, vorteks je vrgla 38,57 metra, v daljino skočila 4,52 metra ter 300 metrov pretekla v času 47,30. Ekipna zmaga je odšla v AK Velenje, priborili pa sta jo Kim Korb in Anabel Britovšek, ki sta zbrali 3986 točk.