Milan Kučan Svet24.si

Milan Kučan: »Oblast nas vrača v državo, iz ...

druženje Svet24.si

Od danes omejitve delovanja le še v diskotekah

borut pahor pl1 Reporter.si

Z Janšo se ne sovraživa: predsednik države ...

Milan Kučan Svet24.si

Milan Kučan: »Oblast nas vrača v državo, iz ...

Necenzurirano prenos Necenzurirano

Komu je Ivan Zidar izročil ključe do tajnih ...

sta-30-let, sta Odkrito.si

STA: "Ne predamo se. Ne bomo dovolili, da nas ...

nina-savnik Njena.si

Nina Savnik: Ni vse tako, kot je bilo videti

jz
jz
0 08.06.2021 12:01:33

Atletsko DP: Zatišje pred viharjem

Tina Šutej
pk
Na stadionu v Kranju je bilo v soboto in nedeljo državno prvenstvo, na katerem so nastopili skoraj vsi najboljši slovenski atleti in atletinje.

Bilo je nekaj zelo pozitivnih izidov, predvsem mladih atletov in atletinj, ki se prebijajo v ospredje – Tara Keber (Krka, 20 let) z osebnim rekordom (13,86) in drugim mestom na visokih ovirah, Nika Šinkec (Šentjernej), ki je na 100 metrov zaostala le za Majo Mihalinec Zidar in pri 16 letih tekla izvrstnih 11,99, obetavni Ian Matic Guček (Kladivar) je bil prepričljivo prvi na visokih ovirah (51,47). Presenetil je tudi kranjski tekač na 400 metrov Rok Ferlan, ki je z osebnim rekordom le za las zaostal za Luko Janežičem, a prehitel vse druge tekmece – Grkmana, Mesec Koširja, Grahovca... Seveda pa ne moremo mimo izjemne Klare Lukan, ki je na 3000 metrov spet postavila osebni rekord (9:00,10). To je bila tudi tretja tekma mednarodne lige, naslednja pa bo danes v Mariboru. 

Moški
100 m (-0,2 m/s): 1. N. Kočevar (Mass) 10,41, 2. T. Ovniček (Vel) 10,52, 3. G. Kumar (Oli) 10,62
200 m (veter +1,4 m/s): 1. N. Kočevar 20,95, 2 J. Grkman (oba Mass) 21,27, 3. R. Ferlan (Tri) 21,35
400 m: 1. L. Janežič (Kla) 46,65, 2. R. Ferlan (Tri) 46,73, 3. J. Grkman (Mass) 46,93
800 m: 1. Ž. Rudolf (Mass) 1:47,71, 2. J. Vukovič (Kla) 1:49,76, 3. R. Markelj (Tri) 1:53,04
1500 m: 1. V. Botolin (Kla) 4:00,08, 2. T. Majcenovič (Ven) 4:02,25, 3. K. Vilhar (Oli) 4:06,49
3000 m: 1. V. Botolin 8:18,26, 2. J. Brešan (oba Kla) 8:45,02, 3. J. Trček (Mass) 9:14,26
5000 m: 1. J. Kokalj 14:30,64, 2. J. Brešan 14:42,79, 3. M. Rizmal (vsi Kla) 14:50,71
110 m ovire (+1,4 m/s): 1. F. J. Demšar (Mass) 13,81, 2. T. Novak (Krk) 14,96, 3. S. Omeradžič (ADS) 15,10
400 m ovire: 1. I. M. Guček 51,47, 2. M. Pepelnak (oba Kla) 53,78, 3. B. Šulman (Mass) 53,91
3000 m zapreke: 1. K. Vilhar (Oli) 9:37,61, 2. M. Cimermančič (Mass) 9:38,02, 3. A. Lamper (Kla) 9:48,27
4 x 100 m: 1. Kladivar 42,43, 2. Mass 43.51, 3. Kronos 44,37
4 x 400 m: 1. Mass I. 3:14,48, 2. Triglav 3:15,40, 3. Velenje 3:17,45
palica: 1. R. Renner (Mass) 5,21, 2. A. Tičar (Kro) 4,70, 3. M. Sadić (Mass) 4,60
daljina: 1. N. Celec (ASB) 7,53, 2. Ž. Viher (Vel) 7,10, 3. I. Černigoj (Mass) 7,08
višina: 1. A. Luxa (Mass) 2,00, 2. J. Smole (Kro) 1,95, 3. D. Arhar (Med) 1,90
troskok: 1. J. Luxa 16,06, 2. Ž. Vrščaj (oba Mass) 15,20, 3. B. Pelko (Kro) 14,96
krogla: 1. B. Zupančič (Mass) 16,21, 2. G. Drev (Šta) 13,31, 3. J. Pirnat (Dom) 12,72
kladivo: 1. J. Korpič Lesjak (Kla) 60,16, 2. J. Lokar (Bre) 58,73, 3. J. Emberšič (Dom) 58,63
disk: 1. K. Čeh (Ptu) 63,79, 2. T. Hribar (Krk) 50,20, 3. L. Lah (Vel) 38,84
kopje: 1. M. Kranjc 71,77, 2. A. Durjava (oba Mass) 60,82, 3. T. Povše (Rad) 60,19
Ženske
100 m (-0,1): 1. M. Mihalinec Zidar (Mass) 11,67, 2. N. Šinkec (Šen) 11,99, 3. T. Potočar (Krk) 12,06
200 m (+1,5 m/s): 1. M. Mihalinec Zidar (Mass) 23,92, 2. M. Pogorevc (SLG) 24,18, 3. K. Zbičajnik (Šta) 25,01
400 m: 1. A. Horvat 52,52, 2. A. Zupin 52,83, 3. J. Smonkar (vse Vel) 54,58
800 m: 1. L. Šušteršič (Nav) 2:14,74, 2. T. Ocvirk (Kla) 2:14,91, 3. N. Dobovšek (Sev) 2:15,56
1500 m: 1. L. Haler (Kla) 4:35,66, 2. L. Guzelj Blatnik (Kro) 4:37,15, 3. L. Šajn (Mass) 4:40,61
3000 m: 1. K. Lukan (Kla) 9:00,10, 2. L. Guzelj Blatnik (Kro) 9:59,22, 3. L. Baler (Kla) 10:10,44
5000 m: 1. K. Lukan (Kla) 15:37,67, 2. A. Fink (AADS) 17:4,84, 3. Š. Gonza (Šta) 18:30,33
100 m ovire (+0,1): 1. J. Tomičić Prezelj (Oli) 13,52, 2. T. Keber (Krk) 13,86, 3. N. Glojnarič (Bre) 14,10
400 m ovire: 1. A. Zupin (Vel) 57,38, 2. G. Trajkovič (ASB) 1:00,48, 3. V. Rutar (Mass) 1:01,23
4 x 100 m: 1. Sl. Gradec 47,96, 2. Kronos 48,03, 3. Kladivar 49,73
4 x 400 m: 1. Mass 3:52,08, 2. Sl. Gradec 1 3:53,23, 3. Kladivar 3:54,06
palica: 1. T. Šutej (Kla) 4,00, 2. N. Modic 3,60, 3. U. Bohorč (obe Bre) 3,50
daljina: 1. M. Bedrač (Ptu) 5,91, 2. U. Matotek (DTo) 5,77, 3. A. Grajžl (Kla) 5,66
višina: 1. L. Apostolovski (Mass), 2. M. Černjul (Kla) in L. Omerzu (Krk) vse 1,83
troskok: 1. N. Filipič (Mass) 13,95, 2. E. Pepelnak (Kla) 13,68, 3. N. Omanović (Akr) 12,33
kladivo: 1. B. Špiler (Bre) 61,70, 2. L. Đekanović (Kro) 49,28, 3. E. Pajt (Kla) 46,53
disk: 1. H. Urankar (Kla) 51,92, 2. V. Domjan (Ptu) 50,61, 3. A. Đekanović (Kro) 37,27
krogla: 1. T. Križan (PMb) 13,72, 2. V. Domjan (Ptu) 13,66, 3. P. Pavlič (Dom) 11,84
kopje: 1. A. Lamut (ASB) 44,46, 2. N. Rman 43,99, 3. T. Vaupot (obe Mass) 43,84



Članki iz rubrike