au
02.08.2015 20:12:59

Renner z državnim rekordom in normo

Arsen Perić

Robert Renner iz celjskega Kladivarja je drugi dan balkanskega prvenstva v atletiki v romunskem mestu Pitesti zmagal v skoku s palico in je s 5,65 metra postavil slovenski rekord in izpolnil normo (5,65 m) za nastop na svetovnem prvenstvu v drugi polovici avgusta v Pekingu. Zlato sta osvojila tudi Žan Rudolf in Martina Ratej.

Renner je prejšnji slovenski rekord, 5,62 m, dosegel 10. februarja leta 2013 v francoskem mestu Villleurbanne.

Rudolf je osvojil naslov v teku na 800 m (1:50,10), Martina Ratej pa v metu kopja (59,19 m); oba sta že pred časom izpolnila normo za SP. Maja Mihalinec je bila tretja v teku na 200 m (23,28), Sabina Veit pa četrta (23,38). Obe sta v močnem vetru v prsi ponovno za malo zaostali za normo (23,20) za SP v Pekingu. Mihalinčeva je normo zgrešila za osem stotink, Veitova pa za 18. Četrti je bil na tej razdalji tudi Jan Žumer (21,46).

Maja Mihalinec je že v soboto, prvi dan prvenstva, osvojila zlato v teku na 100 m in je z 11,34 sekunde z osebnim rekordom le za stotinko zgrešila normo za SP (11,33). Naslov balkanskega prvaka sta osvojila še Luka Janežič in Tina Šutej. Janežič je bil zlat na 400 m (46,39), Šutejeva pa v skoku s palico (4,20 m). Oba že imata normo za SP, tako kot tudi Maruša Mišmaš, ki je bila druga na 3000 m zapreke (10:03,83), srebro pa je osvojila tudi Veronika Domjan v metu diska (53,74 m). Tretji je bil Tadej Hribar v metu diska (54,44 m).