gv
12.08.2014 14:07:17

Skozi šivankino uho

Drago Wernig

Prvi dan evropskega prvenstva v atletiki je v kvalifikacijah nastopila tudi Marina Tomić, ki pa se je kot zadnja po času uvrstila v polfinale.

Marina Tomić je v teku na 100 metrov z ovirami dosegla 14. izid (13,12), tako da jo danes ob 20.56 čaka še nastop v polifnalu. Slovenska atletinja se je v polfinale sicer uvrstila šele po ogledu fotofiniša, saj sta bili za eno prosto mesto v polfinalu v igri še dve tekmovalki, ki sta imeli enak čas.

"Končno so bile te stotinke in desetinke tudi meni v prid," je bila vesela in presenečena Tomičeva, ki je tričetrt ure čakala na razplet. Podobno je bilo že pred dvema letoma, ko jo je Rusinja Julija Kondakova, ki je bila tudi tokrat v njeni skupini (skupno 8., 12,97), ugnala po fotofinišu in ji za tisočinko sekunde preprečila nastop v polfinalu. Marca letos je na dvoranskem svetovnem prvenstvu v poljskem Sopotu v polfinalu na 60 m ovire Tomičeva z 8,05 sekunde izenačila osebni rekord, zasedla peto mesto v skupini in le za dve stotinki zaostala za Kondakovo, ki so je na četrtem mestu izborila finale.

"Težko je zdaj oceniti tek. Do tretje in četrte ovire sem lepo stopnjevala ritem, od četrte ovire najprej pa sem tekmovalko na tretji progi udarjala v roko, ona pa mene. Očitno sva imeli prav nasprotni odriv. To je bila edina stvar, ki jo lahko ocenim. Res pa je, da bi lahko kakšno desetinko tekla bolje, zakaj pa tega nisem storila, pa ne vem. Je pa res, da to ni eden mojih najslabših izidov, prav nasprotno. Dosegla sem ga po enotedenskem premoru zaradi bolezni in sem se šele tik pred EP lahko začela pripravljati na tekmovanje," je dejala Tomičeva, ki se je kot druga Slovenka doslej na visokih ovirah spustila pod 13 sekund, vendar le trikrat.

Že dopoldne sta bili v kvalifikacijah uspešni še dve Slovenki, in sicer Martina Ratej v metu kopja in Tina Šutej v skoku s palico.

2. Jirina Svobodova (Češ)             4,45
3. Minna Nikanen (Fin)                4,45