Žakelj obrnil ploščo: zdaj ve, da je na ...

Ansambel Igor in zlati zvoki Revija Stop

»Vse dni, vse noči« igrajo že lepih 32 let

2 27.10.2021 14:13:59

NORIŠNICA! Gajser dobil veter v krila, saj ne boste verjeli, kaj se je zgodilo VODILNEMU!

Slovenski motokrosist Tim Gajser je v prvi vožnji dirke svetovnega prvenstva razreda MXGP za VN Pietramurate osvojil drugo mesto. S tem je močno zmanjšal zaostanek za doslej vodilnim v SP Nizozemcem Jeffreyjem Herlingsom, ki je prvo vožnjo po padcu končal brez točk. V vodstvu pa je zdaj Francoz Romain Febvre, zmagovalec prve vožnje.

Danes v Trentinu vozijo drugo od treh dirk na istem prizorišču. Na prvi v nedeljo je bil Gajser tretji, današnjo pa je začel s 27 točkami zaostanka za vodilnim Herlingsom.

Razplet prve vožnje je Gajserju prinesel močno zmanjšanje razlike za prvim mestom v seštevku, a tudi tri točke večji zaostanek za drugim konkurentom za naslov Febvrejem.

Francoz je namreč po hudem boju v zaključnih krogih, ko sta se nekajkrat tudi prehitela v boju za prvo mesto, premagal Gajserja ter dobil 25 točk.

Gajser je vožnjo kot drugi končal z 22, slabo pa se je prvi del dirke končal za Herlingsa, sicer najhitrejšega v kvalifikacijah pred Gajserjem. Padel je že v prvem zavoju, potem je prek njegovega motorja zapeljal še eden od tekmecev. Motor oziroma ročica za plin sta bila tako poškodovana, da je moral Nizozemec odnehati in vožnjo končal z ničlo.

Po polovici dirke je tako v SP prvi Febvre s 556 točkami, Herlings je ostal pri 555, Gajser pa jih ima zdaj 550.

V razredu MX2 je prvo vožnjo dobil Francoz Tom Vialle pred Belgijcem Jagom Geertsom in Špancem Rubenom Fernandezom, Jan Pancar je dobil tri točke za 18. mesto.

Druga vožnja v MXGP bo ob 16.10, v MX2 pa uro prej.

Značke: motokros, sp