Sodnik zavrnil tožbo proti Stevenu Tylerju

Od Žuglja do Žaklja: ko zloraba institucij ...

Skrivajo premoženje: razkrivamo nepremičnine, ki...

Poleg britanskega škandala, Rebel razkriva tudi druga sporna povabila, vključno z 2-milijonsko ponud Odkrito.si

Kraljeva družina - Orgije in droga na zasebnih ...

Bo igral? Navijači Dallasa v skrbeh zaradi ...

0 10.12.2023 22:26:30

Celjani na domačem igrišču premagali Jeruzalem Ormož

Rokometaši Celja Pivovarne Laško so v 12. krogu lige NLB premagali Jeruzalem Ormož s 34:27 (19:17).

* Dvorana Zlatorog, sodnika: Žibret, Teršek.
* Celje Pivovarna Laško: Zaponšek, Gaberšek, Perić, Marguč 2, Mazej 3, Krečič 2, Cokan 8 (1), Ćirović, Antonijević 2, Marić 1, Ivanković 4, Janc 2, Milićević 1, Korže Lesjak, Žabić 4, Rakita 5 (2).
* Jeruzalem Ormož: Ranfl, Balent, Zemljič, Sok 1 (1), Munda 4, Vincek, Žuran, G. Hebar 1, M. Hebar 4 (1), Šulek 1, Blagotinšek 5, Pungartnik 1, Kolmanič, Jerenec 9, Krabonja 1.
* Sedemmetrovke: Celje Pivovarna Laško 3 (5), Jeruzalem Ormož 2 (4).
* Izključitve: Celje Pivovarna Laško 8, Jeruzalem Ormož 8 minut.
* Rdeči karton: Mazej (10.); Vincek (5.).

Celjani so po evropski tekmi sredi tedna, ko so visoko izgubili v Barceloni, danes igrali še zadnjo tekmi 12. kroga domačega tekmovanja. Nasprotnik je bil Ormož, ki je kot peta ekipa na lestvici lovil priključek do vrha, razlika med tekmecema je bila pred dvobojem dve mesti in štiri točke.

Po sicer vsaj v prvem polčasu dokaj izenačeni tekmi pa so Celjani v nadaljevanju dosegli zanesljivo zmago in so zdaj z 21 točkami ujeli Gorenje Velenje, medtem ko Ormožani ostajajo pri 15 in na petem mestu.

Prvi polčas je bil povsem izenačen, gostje so ujeli Celjane pri 7:7, in 11:11, nazadnje pa je bilo izenačeno pri 16:16. A prvi del so nato vendarle dobili domači, ki so si priigrali dva zadetka naskoka.

Povsem drugačno pa je bilo nadaljevanje. Domača zasedba je takoj stopila na plin in že v uvodnih minutah drugega dela pobegnila na 26:20. Te razlike pa nato gostom ni več uspelo bistveno stopiti, najbližje so bili pri 25:30, a so domači tekmo zanesljivo pripeljali do konca.

Najboljša strelca pri domačih sta bila Tim Cokan z osmimi in Filip Rakita s petimi goli, pri Ormožanih jih je Filip Jerenec dosegel devet.

V naslednjem krogu bodo rokometaši iz Ormoža gostili Gorenje Velenje, Celjani bodo gostovali na Škofljici.

Značke: rokomet, dp