Od Žuglja do Žaklja: ko zloraba institucij ...

Skrivajo premoženje: razkrivamo nepremičnine, ki...

Poleg britanskega škandala, Rebel razkriva tudi druga sporna povabila, vključno z 2-milijonsko ponud Odkrito.si

ru
ru
0 02.12.2023 22:45:29

Velenjčani vodili od prve do zadnje minute in osvojili Škofjo Loko

Rokometaši velenjskega Gorenja so v 11. krogu lige NLB v gosteh premagali Urbanscape Loko s 33:24 (20:13).

Urbanscape Loka - Gorenje Velenje 24:33 (13:20)
* Dvorana Poden, gledalcev 150, sodnika: Dejan in Igor Ivančič.
* Urbanscape Loka: Stanojlović, Juričan, Soršak 1, Dolenc 3, Mali 6, A. Jesenko 3 (1), Starman, Batagelj 1, Stopar 2, Lokar 1, M. Jesenko, Strehar 2, Klemenčič 2, Šilc, Bulovič 1, Atanasov 2.
* Gorenje Velenje: Skok, Taletović, Haseljić 2, Pipp 4 (1), Pajt, Velić 2, Maričić, Drobež 1, Tatar 1, Sokolič 5 (2), Verdinek 3, Šiško 4, Tajnik 1, Slatinek Jovičič 4, Mlivić 4, Predović 2.
* Sedemmetrovke: Urbanscape Loka 3 (1), Gorenje Velenje 4 (3).
* Izključitve: Urbanscape Loka 10, Gorenje Velenje 4 minute.

Velenjčani so hitro pozabili na torkov boleč poraz v švicarskem Winterthurju v evropski ligi, na enajsti tekmi državnega prvenstva so dosegli deveto zmago in imajo točko zaostanka za vodilnimi Trebanjci. Škofjeločani po šestem porazu ostajajo v drugi polovici razpredelnice.

Izbranci gostujočega trenerja Zorana Jovičića so vodili od prve do zadnje minute. Tekmo so odprli z vodstvom 3:0, po obdobju izenačene predstave pa so v drugi polovici prvega polčasa povsem zagospodarili v dvorani Poden in si nekajkrat priigrali prednost sedmih golov.

V drugem polčasu so imeli popoln nadzor nad Gorenjci. Največ so vodili za deset golov, prvič v 46. minuti (27:17), zadnjič v 58. minuti (33:23).

Pri Velenjčanih je bil najbolj učinkovit Tilen Sokolič s petimi goli, izkazal pa se je tudi vratar Matevž Skok s 17 obrambami. Pri Škofjeločanih je Gašper Mali dosegel šest zadetkov.

Velenjska ekipa bo v prihodnjem krogu gostila LL Grosist Slovan, škofjeloška pa bo gostovala v Dobovi.

Slovenj Gradec - Koper 32:29 (13:12)
Rokometaši Slovenj Gradca so v 11. krogu lige NLB premagali Koper z 32:29 (13:12).
* Športna dvorana, gledalcev 420, sodnika: Humek in Škvarč.
* Slovenj Gradec: Leben, Marković, Smolnikar, Cvetko 2, Milenković 3, Majcen, Štaleker, Levc 5 (2), Šol, Kotar 1, Svečko 1, Pandev 2, Eskeričić 9 (2), Lampret, Štumpfl 8, Jankovski 1.
* Koper: Jelovčan, Đurica, Morato, Poklar 1, Konjevič, Bekrić 5, Moljk, Beganović, Muminović, Groff 1, Zugan 2, Sanabor, Makuc 8 (3), Kete 6, Breznikar 1, Bratkovič 5 (2).
* Sedemmetrovke: Slovenj Gradec 5 (3), Koper 8 (5).
* Izključitve: Slovenj Gradec 4, Koper 14 minut.

Slovenjgradčani nadaljujejo boljše predstave v zadnjih tednih. Po točki proti Velenjčanom in zmagi proti Dobovi so zdaj dve točki osvojili še proti Kopru in ga pri desetih točkah tudi ujeli na lestvici.

Po izenačenem začetku so vajeti v svoje roke vzeli gosti, ki so bili korak pred Korošci in v 21. minuti povedli za dva, štiri minute kasneje pa še za tri gole (12:9). Toda domači so že do polčasa nadoknadili zaostanek in po golu razpoloženega Kristiana Eskeričića na odmor odnesli gol prednosti (13:12).

V drugem delu je na krilih boljšega zaključka prvega Slovenj Gradec povedel za tri gole (17:14), a se gosti niso dali. Po golu Andraža Keteja so se v 41. minuti približali na vsega gol, a so imeli domači odgovor tudi na ta nalet tekmecev z Obale.

Dokončno pa so varovanci Nenada Maksića Koprčane strli v 49. minuti, ko so prvič povedli za štiri gole za relativno mirno končnico.

Pri Slovenjgradčanih sta izstopala Eskeričić in Uroš Štumpfl, ki sta dosegla devet oziroma osem golov. Pri gostih je osemkrat zadel Andraž Makuc, šestkrat pa Kete.

Zasedba iz Slovenj Gradca bo v prihodnjem krogu gostila Krko, koprska pa bo gostila Ivančno Gorico.

Škofljica - Ljubljana 29:27 (13:10)
Rokometaši Škofljice so v 11. krogu lige NLB premagali Ljubljano z 29:27 (13:10).
* Športna dvorana, gledalcev 345, sodnika: Žitnik in Kavalar.
* Škofljica: Mlakar, Lipužič, Kljun 2, Regner, Gliha 3, Ju. Rot 11 (2), Pangerc, Lešek 1, Krese 1, Nosan 5, Šnajdar, Gregorič, Etling 2, Pangerc 3, Drnovšek, Jo. Rot 1 (1).
* Ljubljana: Kromar, Logar, Lukman 3, Vrbinc, Jaklič 3 (1), Novak 4, Brulec 1 (1), Nosan, Kamnikar 3 (1), Makivić 1, Kamenicki 3, Lukman 3 (1), Pernovšek 1, Gombač, Tomšič, Ključanin 5.
* Sedemmetrovke: Škofljica 5 (3), Ljubljana 8 (4).
* Izključitve: Škofljica 6, Ljubljana 10 minut.

Na obračunu ekip iz druge polovice razpredelnice je smetano pobrala Škofljica. Po četrti zmagi je zavoljo poraza Urbanscapa Loke proti velenjskemu Gorenju napredovala na deseto mesto, Ljubljana po devetem porazu ostaja na 12. mestu v 14-članski ligi.

Večji del prvega polčasa je minil v enakovredni predstavi, druga polovica pa v absolutnem znamenju izbrancev domačega trenerja Aleša Repine. V uvodnih osmih minutah drugega polčasa so tekmecem iz slovenske prestolnice ušli na šest golov (18:12), v 46. minuti pa so jim po golu Juša Rota ušli na sedem zadetkov (24:17).

Gostitelji so v zadnjem delu tekme močno popustili. Ljubljančani so se jim v sami končnici približali na dva gola zaostanka (25:27, 26:28, 27:29), njihove zmage pa niso ogrozili.

V domači ekipi sta blestela dva igralca. V napadu Juš Rot z enajstimi goli, v vratih pa Domen Lipužič, ki je zaustavil 14 strelov. Pri gostih je bil najbolj učinkovit Lun Ključanin s petimi zadetki.

Zasedba s Škofljice bo v prihodnjem krogu gostovala v Ribnici, Ljubljana pa bo gostila trebanjski Trimo.