Sodnik zavrnil tožbo proti Stevenu Tylerju

Od Žuglja do Žaklja: ko zloraba institucij ...

Skrivajo premoženje: razkrivamo nepremičnine, ki...

Poleg britanskega škandala, Rebel razkriva tudi druga sporna povabila, vključno z 2-milijonsko ponud Odkrito.si

Kraljeva družina - Orgije in droga na zasebnih ...

Bo igral? Navijači Dallasa v skrbeh zaradi ...

0 18.11.2023 21:19:14

Trebanjci vztrajajo na vrhu lestvice

Rokometaši trebanjskega Trima so v 10. krogu lige NLB v gosteh premagali Koper s 30:23 (16:8).

* Dvorana Bonifika, gledalcev 220, sodnika: Košir in Gorenc.
* Koper: Jelovčan, Đurica, Morato, Poklar 7 (1), Konjevič 1, Bekrić 3, Moljk, Beganović, Stojanović, Muminović, Groff, Zugan 1, Makuc 5, Kete 1, Breznikar 5 (1), Bratkovič.
* Trimo Trebnje: Skledar, Čudić, Slatinek Jovičič 2, Višček, Bulzamini 1, Didovič 2, Jurečič 9 (2), Kotar 1, Udovič 1, Miklavec 7, Grmšek 2, Grbić 3, Cingesar, Nešić, Krešić 1, Ćorsović 1.
* Sedemmetrovke: Koper 4 (2), Trimo Trebnje 2 (2).
* Izključitve: Koper 4, Trimo Trebnje 10 minut.

Trebanjci so po zmagi na Obali zadržali prvo mesto na razpredelnici. Pred Velenjčani imajo točko, pred Celjani, ki bodo v nedeljo gostili Škofjeločane, pa tri več. Koprčani po petem porazu ostajajo na sredini lestvice.

Izbranci gostujočega trenerja Uroša Zormana so levji delež na poti do devete zmage opravili v prvem polčasu. V tem obdobju igre so povsem zasenčili domače rokometaše ter v sami končnici povedli za osem golov (15:7 in 16:8).

V začetku drugega polčasa je prednost narasla na devet golov (17:8 in 19:9). V nadaljevanju dolenjska prevlada več ni bila tako izrazita, Primorci so prepolovili visok zaostanek (16:20), zmage gostov, ki so v končnici znova ujeli pravi ritem, pa v nobenem trenutku niso ogrozili.

Pri Trebanjcih sta bila najbolj učinkovita Jan Jurečič z devetimi in Vid Miklavec s sedmimi goli. Pri Koprčanih je Tine Poklar dosegel sedem, Andraž Makuc in Bor Breznikar pa po pet zadetkov.

Trebanjska zasedba bo 1. decembra gostila Sviš Ivančno Gorico, koprska pa bo dan kasneje gostovala v Slovenj Gradcu.

Značke: rokomet, dp