Sodnik zavrnil tožbo proti Stevenu Tylerju

Od Žuglja do Žaklja: ko zloraba institucij ...

Skrivajo premoženje: razkrivamo nepremičnine, ki...

Poleg britanskega škandala, Rebel razkriva tudi druga sporna povabila, vključno z 2-milijonsko ponud Odkrito.si

Kraljeva družina - Orgije in droga na zasebnih ...

Bo igral? Navijači Dallasa v skrbeh zaradi ...

0 29.11.2023 21:15:29

Celjani doživeli deveti poraz v ligi prvakov, v Zlatorogu boljša tudi Wisla

Rokometaši Celja Pivovarne Laško so v devetem krogu skupinskega dela lige prvakov doma izgubili proti poljski Wisli iz Plocka s 25:30 (13:15). Celjska zasedba se bo 7. decembra v gosteh pomerila z Barcelono.

Celjska ekipa je doživela deveti poraz v skupini B, petega na domačem igrišču. Pred  obračunom s poljsko zasedbo je v Zlatorogu izgubila tudi proti Portu, Montpellierju, Barceloni in Veszpremu, v gosteh pa proti GOG Gudmeju, Magdeburgu, Wisli in Veszpremu.
Slovenski prvaki so gostili najbolj ranljivega tekmeca v skupinskem delu tekmovanja, tudi na njem pa niso unovčili vseh prednosti domačega igrišča. V izenačenem prvem polčasu so prvič povedli v 8. minuti po golu Gregorja Krečiča (4:3), a nato zaigrali nekoliko medlo, kar so gosti, ki imajo v svojih vrstah tri nekdanje igralce celjskega moštva - slovenski reprezentant Miha Zarabec, Hrvat Mirko Alilović in Bošnjak Mirsad Terzić - izkoristili in jim na polovici polčasa ušli za dva gola (6:8).
Izbranci domačega trenerja Alema Toskića so se hitro pobrali in v 17. minuti po zadetku Mitje Janca izenačili na 9:9. Večji del prvega polčasa so bili povsem enakovredni poljskim podprvakom, na veliki odmor pa so se odpravili s primanjkljajem dveh golov (13:15).
Rokometaši iz mesta grofov so v uvodnih minutah druge polovice tekme zaigrali zmedeno. V 34. minuti so prvič na dvoboju zaostali za tri gole (14:17), štiri minute kasneje pa -4 (17:21). Toskićeva minuta odmora v 42. minuti sprva ni predramila njegovega "otroškega vrtca", igralci poljske ekipe so jim minuto kasneje ušli za pet zadetkov (18:23).
Celjani so se v zadnjih petnajstih minutah trudili po svojih najboljših močeh, po delnem izidu 3:0 so se jim v 46. minuti po zadetku Tima Cokana približali na dva gola (21:23). V 50. minuti je njihov zaostanek še naprej znašal dva gola (23:25), popolnega preobrata pa niso uprizorili. Poljaki so jih v prelomnih trenutkih dvoboja držali na varni razdalji treh do petih golov, na koncu so tudi osvojili dvorano Zlatorog in Celjane drugič v sezoni premagali z izidom 30:25.

V celjski ekipi je bil najbolj učinkovit Mitja Janc z osmimi goli, Ante Ivanković je dosegel šest zadetkov.

Celje - Wisla Plock  25:30 (13:15)

Dvorana Zlatorog. 2500 gledalcev. Sodnika: Madsen in Mortensen (oba Danska).
Celje Pivovarna Laško: Zaponšek, Mesarec, Perić, Marguč, Mazej 1, Krečič 4, Cokan 5 (2), Ćirović, Antonijević, Marić, Ivanković 6, Janc 8 (2), Gregorič, Milićević, Žabić, Rakita.
Wisla Plock: Alilović, Jastrzebski, Daszek 1, Zarabec 2, Lučin 8, Piroch 2, Sroczyk, Serdio Guntin, Samoila 2, Fazekas 1, Krajewski 4 (1), Perez Arce 1, Terzić, Dawidzik 4, Mihić 4, Mindeiga Elizaga 1.
Sedemmetrovke: Celje Pivovarna Laško 7 (4), Wisla Plock 2 (1).
Izključitve: Celje Pivovarna Laško 10, Wisla Plock 10 minut.
Rdeči karton: Žabić (48.).

Značke: rokomet, liga prvakov