Slovenka leta odpuščena: vrata ji je pokazala ...

Skrito v raju: Zaključek 1. sezone zaznamovale ...

Nastavite budilke: jasno je, kdaj bo Dallas igral ...

0 14.10.2017 14:12:34

Olimpija 100 DNI po zadnjem porazu v Kidričevem naskakuje IZENAČITEV REKORDA

Ko je Olimpija nazadnje gostovala v Kidričevem, so se temelji kluba tresli tako zelo, da bi se težko bolj. Zdaj, toliko mesecev pozneje, bi ozračje težko bilo bolj mirno.

Se še spomnite zadnjega poraza Olimpije? Verjeli ali ne, minilo je že zajetnih 100 dni. Bil je 6. julij, ko so se v Stožicah zglasili Finci in poskrbeli za presenečenje. VPS Vaasa je tedaj tudi v drugo premagala zeleno-bele in jih posledično izločila iz Evrope. Marsikdo je bil prepričan, da so pred Bišćanom zelo nemirni dnevi, toda to bi težko bilo dlje od resnice. Ko se je začela nova sezona Prve lige Telekom Slovenije, je četa hrvaškega strokovnjaka začela nizati neprimerno boljše rezultate. Upoštevajoč prvenstvo in pokal, so zmaji neporaženi že dolgih 12 tekem. V tem času so vknjižili kar devet zmag, trikrat so remizirali. Kakopak bodo skoraj sanjski niz poskušali nadaljevati tudi nocoj, ko jih čaka gostovanje v Kidričevem, ob tem pa ni nepomembna ugotovitev, da Bišćana dejansko le še 90 minut loči od – rekorda. No, če bo Olimpija vnovič ostala neporažena, bo tega sicer zgolj izenačil, pa vendarle. Še ena tekma brez poraza in zmaji bodo ponovili vajo iz sezone 1993/94, ko je Olimpija na začetku sezone prav tako nanizala 13 ligaških in pokalnih obračunov brez poraza (vir: Opta Žabar). Kot zanimivost dodajmo, da je tedaj na klopi Olimpije sedel Bojan Prašnikar, njegov niz neporaženosti pa je v 12. krogu prekinilo Celje, ki je na Skalni kleti slavilo s 3:0, toda zmaji so pozneje vseeno postali prvaki; in to z zgolj dvema porazoma. V tisti sezoni je bil član Olimpije tudi Darko Karapetrović, ki je bil do Bišćanovega prihoda zadnji trener kluba iz prestolnice, ki mu je uspel tako dolg niz brez poraza. Med majem in septembrom 2014 je Karapetrović prav tako nanizal 12 zaporednih tekem brez poraza, Bišćan ga je torej ujel že pred reprezentančnim premorom, pred katerim je njegova četa doma po preobratu premagala Gorico. Če bo Bišćan sicer želel doseči ultimativni rekord neporaženosti Olimpije (vsaj kar zadeva tekme v samostojni Sloveniji), bo moral preživeti še kar nekaj obračunov. Lučjo Pertič je v sezoni 1991/92, torej v prvi po odcepitvi od Jugoslavije, v prvenstvu in pokalu brez poraza vodil kar 26 tekem!