Poglejte to razkošje nad Izolo: največja posest ...

7 14.10.2017 12:44:04

Kdo pravi, da nogomet v 2. SNL ni dober? Odličen dvoboj nekdanjih prvoligašev, čudoviti goli in slavje Nafte (video)

Aleš Cipot/Fotolens
Nogometaši Nafte so bili prepričljivo boljši od Drave.

Lendavski stadion, ki bo v torek gostil dvoboj upov Maribora in Liverpoola v ligi prvakov za mlade, je bil v petkovem večeru prizorišče uvodne preizkušnje 11. prvenstvenega kroga v drugoligaški druščini. Udarila sta se Nafta in Drava, dvoboj nekdanjih prvoligašev pa se je razpletel s prepričljivo zmago gostiteljev, Franc Fridl in njegovi varovanci so slavili s 4:1 (1:0). Okrog 500 gledalcev je videlo razigran dvoboj in zasluženo zmago gostiteljev, pri katerih sta se s po dvema goloma izkazala Vedran Vinko, ki je bil z dvema čudovitoma potezama uspešen v 39. in 58. minuti, ter Marko Roginić, ki je ptujsko mrežo najprej zatresel na izjemen način zatresel v šesti minuti nadaljevanja, v 80. minuti pa je postavil končni izid. V zasedbi iz najstarejšega slovenskega mesta, ki je zamudila priložnost, da bi se vsaj za eno noč spet povzpela na vrh lestvice, je bil uspešen kapetan in predsednik Nastja Čeh, nekdanji slovenski reprezentant je v 56. minuti zadel z bele točke.