doncic tiskovna Ekipa24.si

Kaj?!? Med Dončićevo tiskovko zvoki iz ...

0 08.10.2022 21:32:05

Klasika pripadla Milanu, do trojčka točk tudi mestni tekmec Inter

Nogometaši milanskega Interja so prišli do pete zmage v sezoni, potem ko so v 9. krogu italijanske lige v gosteh premagali Sassuolo z 2:1. Najstarejši in največkrat odigran derbi v Italiji, obračun Milana in Juventusa, je pripadel domačinom z 2:0.

Inter, pri katerem Samir Handanović ni branil, je povedel v 44. minuti, ko je po podaji Denzela Dumfriesa zadel Edin Džeko. Davide Frattesi je v 60. minuti izenačil, za tri točke gostov pa je poskrbel Džeko s svojim drugim golom na tekmi, podal mu je Henrih Mhitarjan. Za bosanskega napadalca sta bila to 100. in 101. gol v elitni italijanski ligi, ob tem jubileju pa je celotno ekipo povabil na večerjo.

V obračunu Milana in Juventusa je bilo hitro jasno, da bodo gostje le stežka odnesli kaj pozitivnega z gostovanja na San Siru. Rdeče-črni so v prvem polčasu dvakrat zadeli okvir vrat, Fikayo Tomori pa je za nameček ob koncu polčasa zadel za 1:0. Končni izid je v 54. minuti postavil Brahim Diaz.

milan juventus

Danes bo še tekma Bologna - Sampdoria.

V nedeljo bo Torino gostil Empoli Petra Stojanovića in Lovra Štubljarja, Monza bo igrala proti Spezii, Salernitana proti Veroni, Udinese Jake Bijola in Sandija Lovrića proti Atalanta, Cremonese proti Napoliju in Roma proti Lecceju.

Krog bosta v ponedeljek zaprla Fiorentina in Lazio.

Na vrhu lestvice so zdaj Napoli, Atalanta in Milan s po 20 točkami, a kima slednji tekmo več. Udinese je četrti z 19, sledijo pa Roma (16), Inter (15) in Juventus (13).