pakiranje Njena.si

Celotnega pakiranja in selitve v oddaji ne vidite

0 04.11.2017 22:02:33

Ilirija - Krka 79:70 (26:21, 50:39, 70:55)

Košarkarji Ilirije so v tekmi petega kroga lige Nova KBM premagali Krko z 79:70 (26:21, 50:39, 70:55).

* Hala Tivoli, gledalcev 250, sodniki: Španič (Postojna), Rener (Koper), Mohorič (Velenje).
* Ilirija: Vončina 9 (1:1), Šiško 25, Modrić 6, Germ 9, Mladenovski 9 (3:3), Ružič 2, Rodič 3, Čučovič 7 (1:2), Cvetkovič 2, Hukić 7 (1:2).
* Krka: Bratož 6 (4:4), Dimec 5 (1:2), Jošilo 4 (2:2), Cinac 11, Fifolt 9 (3:4), Marinelli 9 (1:2), Kovačevič 16, Đapa 10 (1:2).
* Prosti meti: Ilirija 6:8 , Krka 12:16.
* Met za tri točke: Ilirija 13:26 (Šiško 5, Germ 3, Modrić in Hukić 2, Rodič), Krka 8:28 (Kovačevič 4, Marinelli 2, Cinac, Đapa).
* Osebne napake: Ilirija 19, Krka 17.
* Pet osebnih: /.

Pred nocojšnjo tekmi v Hali Tivoli so igralci Ilirije in Krke zbrali eno zmago in dva poraza, nov par točk pa so zasluženo osvojili ilirijani, sicer novinci v najmočnejši slovenski košarkarski ligi.

Ljubljančani so odlično začeli tekmo, odprli so jo z 8:0, v prvi četrtini pa so največ vodili za 11 točk. Novomeščani so nato strnili vrste in zaigrali precej bolj, na začetku druge četrtine so se približali na dve točki zaostanka (24:26), zatem še na točko. V 13. minuti so tudi izenačili, v zaključku polčasa pa popustili in se znašli v zaostanku z 39:50.

V tretji četrtini vtisa kaj prida niso popravili, izgubili so jo za štiri točke in se v zadnjih 10 minut podali z minusom 15 točk. Zadnjo četrtino so krkaši nato dobili, a le s 15:9, kar je bilo občutno premalo, da bi na Dolenjsko odnesli zmago.

Žan Mark Šiško je bil daleč najboljši posameznik tekme, dosegel je 25 točk, sedem podaj in sedem skokov. Ob tem je zadel vseh pet metov za tri točke.

Ilirija bo prihodnjo soboto igrala proti Hopsom, Krka pa isti dan proti Šentjurju.