Uau! Luka razkril, koliko avtomobilov ima trenutno...

0 04.11.2017 17:39:34

Sixt Primorska do tretje zmage v regionalni ligi

liga aba/Jani Turk
Košarkarji Sixt Primorske so v 4. krogu lige Aba2 v Kopru premagali črnogorski Lovčen s 77:70 (20:21, 40:35, 55:53).

Koprski košarkarji so dosegli tretjo zmago v regionalni ligi, po zmagoslavjih nad Dynamicom iz Beograda ter Borcem iz Čačka so na kolena položili še tekmece iz Cetinja, doslej edini poraz pa so doživeli proti črnogorskemu Teodu iz Tivata. V naslednjem krogu bodo v sredo, 8. novembra, gostovali v Splitu.

Izbranci domačega trenerja Jurice Golemca so tekmo odprli s 14:0, prepričljiva prednost pa jih je v nadaljevanju povsem uspavala. Črnogorski tekmeci so vzpostavili ravnotežje na igrišču in jih že na koncu uvodne četrtine prehiteli (20:21), v 12. minuti pa so Koprčani zaostajali za štiri točke (20:24). V končnici prve polovice tekme so vendarle ujeli pravi ritem in na veliki odmor odšli prednostjo petih točk (40:35).

primorska 1

V drugem polčasu se je odvijal ogorčen boj za vsako žogo, Koprčani pa so navkljub nekoliko slabšemu nadaljevanju in zaostanku petih točk (43:48) v najbolj prelomnih trenutkih dvoboja vendarle strnili svoje vrste in prišli do tretje zmage. Še 35 sekund pred koncem tekme so imeli tri točke prednosti (73:70), z natančnim izvajanjem prostih metov pa sta njihovo zmago potrdila Mirko Mulalić in Alen Hodžić.

V koprski ekipi je bil najbolj učinkovit Mulalić z 19 točkami, Tadej Ferme in Shawn King sta prispevala po 14 točk.

Značke: košarka, sta, primorska