Slovenci delamo za manj, kot je evropsko ...

V tej restavraciji natakarji žalijo goste!!!

Prihajajo Luka 3! Dončić bo kmalu predstavil ...

0 04.11.2017 21:25:32

Helios Suns - Hopsi Polzela 79:75 (19:19, 34:35, 62:57)

Košarkarji Helios Suns so v tekmi petega kroga lige Nova KBM premagali Hopse Polzelo z 79:75 (19:19, 34:35, 62:57).

* ŠD Domžale, gledalcev 800, Zupančič (Ljubljana), Smrekar (Nova Gorica), Milanović (Kranj).
* Helios Suns: Močnik 3 (3:4), Pelko 14 (5:6), Mahkovic 20 (9:14), Besedič 9 (4:4), Šaškov 8 (0:1), Rojc 12 (3:6), Brodnik 5 (1:2), Klavžar 3 (1:2), Oman 2 (2:2), Thorne 3 (1:2).
* Hopsi Polzela: Dragan 2, Rotar 18 (2:2), Čup 21 (8:12), Vasilić 2, Godler 7 (3:7), Držić 5, Borse 12 (2:3), Colins 8 (6:8).
* Prosti meti: Helios Suns 29:43, Hopsi Polzela 21:32.
* Met za tri točke: Helios Suns 4:17 (Pelko, Mahkovic, Besedič, Rojc), Hopsi Polzela 8:24 (Rotar 4, Borse 2, Čup, Držič).
* Osebne napake: Helios Suns 30, Hopsi Polzela 33.
* Pet osebnih: Rojc (35.), Brodnik (37.), Mahkovic (38.), Godler (39.), Rogelja (39.)

Po petem krogu lige Nova KBM ni več ekipe, ki bi bila brez zmage. Kot zadnji so slast te okusili košarkarji Heliosa, ki so si par točk proti Hopsom priigrali z boljšo igro v drugem polčasu.

Prvi polčas se je v Domžalah pred 800 gledalci končal s 34:35, v nadaljevanju pa so domačini zaigrali precej bolje. Tretjo četrtino so dobili z 28:22, vmes so največ vodili za 11 točk, razlika po 30 minutah igre pa se je na koncu izkazala za zmagovito. Polzeljani so namreč v zadnji četrtini poskušali ujeti priključek, a bližje kot na tri točke zaostanka 50 in 19 sekund pred zadnjim zvokom sirene niso mogli.

Prvi strelec tekme je bil Duje Čup, ki je za goste zbral 21 točk, pri domačih je z 20 točkami izstopal Blaž Mahkovic.

Domžalčani se bodo v naslednjem krogu pomerili z Zlatorogom iz Laškega, Polzeljani pa z Ilirijo. Obe ekipi bosta igrali v soboto.

Značke: košarka, dp