Nenadna smrt znane TikTok vplivnice

0 04.11.2017 21:44:20

Rogaška - Zlatorog Laško 90:89 (19:24, 36:49, 58:65, 80:80)

vszi
Košarkarji Rogaške so v tekmi petega kroga lige Nova KBM po podaljšku premagali Zlatorog Laško z 90:89 (19:24, 36:49, 58:65, 80:80).

* ŠD Rogaška Slatina, gledalcev 600, sodniki: Grbić (Ljubljana), Pipan (Ljubljana), Savić (Ljubljana).
* Rogaška: Drobnjak 1 (1:2), Fon 9 (1:1), Đuranović 8 (4:8), Davis 26 (8:9), Šantelj 6 (2:6), Nikolič 18 (7:7), Pajić 15 (2:2), Kosič 5.
* Zlatorog Laško: Lapornik 22 (6:7), Barič 11 (0:2), Durnik 23 (5:5), Polutak 3 (3:6), Kusovac 21 (2:2), Miljković 4 (4:6), Grdadolnik 2, Zadnik 3 (1:2).
* Prosti meti: Rogaška 25:35, Zlatorog Laško 21:30.
* Met za tri točke: Rogaška 9:21 (Nikolič in Pajić 3, Davis 2, Kosič), Zlatorog Laško 8:19 (Barič in Kusovac 3, Lapornik 2).
* Osebne napake: Rogaška 27, Zlatorog Laško 29.
* Pet osebnih: Grdadolnik (35.), Kusovac (36.), Đuranović (38.), Miljković (45.).

Košarkarji iz Rogaške Slatine ostajajo trn v peti Laščanov, saj so na zadnjih osmih tekmah slavili petkrat. Nocojšnji obračun se je končal po podaljšku in v korist domače ekipe, pa čeprav so gosti vodili še 46 sekund pred koncem rednega dela.

Laščani so vodili večino tekme, natanko na polovici druge četrtine je Rogaška po dveh zadetih prostih metih Dragana Đuranovića zadnjič prišla pred tekmece (32:31). Toda delni izid 18:4 do konca prvega polčasa je domačine pahnil v težek položaj.

Gosti so v tretji četrtini vodili že z 18 točkami prednosti, a so nato domači našli nove moči kombinacije na igrišču, s katerimi so se pošteno približali tekmecem, pred zadnjo četrtino so namreč zaostajali za sedem (58:65). Težav Zlatoroga ni in ni bilo konec, Marko Pajić je na začetku četrte četrtine svojo ekipo približal na 63:65 in tekma se je začela znova.

V 33. minuti je Rogaška izid izenačila na 68:68, minuti kasneje pa po zaslugi Leona Šantlja povedla. Laščani so hitro spet prišli pred tekmece, a niso ostali pred njimi, saj je Rogaška po zaslugi Rashuna Davisa izsilila podaljšek.

V njem so Laščani eno minuto in pet sekund pred koncem vodili z 89:86, Davis pa je nato zadel en prosti met, 16 sekund do konca pa še trojko, ki je Rogaški prinesla zmago.

Davis je bil na koncu s 26 točkami prvi strelec tekme, na drugi strani je trojica Miha Lapornik (22 točk), Urban Durnik (23 točk, 10 skokov) in Petar Kusovac (21 točk) dosegla več kot dve tretjini vseh točk Zlatoroga.

Rogaško v šestem krogu čaka Sixt Primorska, Zlatorog pa Helios Suns, obe tekmi bosta v soboto.

Značke: košarka, dp