Pravnomočno poražena NKBM: šlo je za tipično ...

Poroka na prvi pogled: Marko le odigral ...

matej mohoric 24 mm Ekipa24.si

Matej Mohorič o nedolžni ureznini, ki mu je niso...

11 26.08.2023 17:28:26

Prva tekma za Luko na SP in prvi rekordi za Luko na SP! Ste pričakovali kaj drugega? (video)

Fiba
Luka Dončić je po vseh odigranih tekmah prvega kroga že zasedel vrh lestvice strelcev.

Prvi zvezdnik svetovnega prvenstva je na današnji tekmi z Venezuelo dosegel 37 točk (met za dve 9:10, met za tri 2:8), dodal je sedem skokov in šest podaj ter štiri izgubljene in dve ukradeni žogi za skupni indeks 39. Na drugem mestu lestvice strelcev je košarkar Južnega Sudana Carlik Jones, ki je ob porazu s Portorikom po podaljšku dosegel 35 točk. Sledijo Jordan Clarkson (Filipini, 28 točk), Shai Gilgeous-Alexander (Kanada, 27 točk), Nikola Vučević (Črna gora, 27 točk), Karl-Anthony Towns (Dominikanska republika, 26 točk), Patty Mills (Avstralija, 25 točk)... itd.

doncic 2
Fiba

Dončić je znova poskrbel za zgodovinski dosežek. Že v prvem polčasu je s 24 doseženimi točkami izenačil slovenski rekord na tekmi svetovnega prvenstva, do konca pa je v dobrih 30 minutah na parketu zbral 37 točk, 7 skokov in 6 podaj.

Pred njim je rekord držal Jaka Lakovič s 24 točkami na SP 2006 v Saporu proti Portoriku, na drugem mestu pa sta bila brata Dragić z 22 točkami na SP 2010.

V Tokiu je Dončić z 48 točkami proti Argentini postavil nov slovenski rekord na vseh velikih tekmovanjih in hkrati drugi najboljši dosežek posameznika na tekmah OI.