3.000 hektarjev v roke Hrvatov: kaj vse je čudno ...

Poglejte to razkošje nad Izolo: največja posest ...

Poroka na prvi pogled: Kdo plačuje račune?

V hudi prometni nesreči na primorski avtocesti ...

0 05.11.2023 15:42:46

Celjski hokejisti spet niso našli recepta za zmago proti Meranu

Luka Vovk
Hokejisti RST Pellet Celja so v alpski ligi na domačem ledu izgubili proti Meranu z 1:4 (0:4, 0:0, 1:0).

Celjani so po dveh zaporednih zmagah zdaj v nizu dveh zaporednih porazov v alpski ligi. Po neuspehu proti Cortini v gosteh so danes doma priznali premoč še eni italijanski ekipi, Meranu.

Na lestvici to pomeni, da so varovanci Gala Korena ostali pri 15 osvojenih točkah po 15 odigranih dvobojih. To zadošča za 13. mesto. Merano je začasno 11. z 18 točkami.

Gosti so že v prvi tretjini postavili temelje za zmago, potem ko so celjskega čuvaja mreže Jakoba Bradnerja (26 obramb) premagali štirikrat. Dva zadetka je dosegel Calder Anderson, prvega v 11. minuti, drugega pa tik pred iztekom prvih 20 minut. Pred tem sta bila natančna še Joseph Garreffa v prvi in David Trivellato v deseti minuti.

V izenačenem nadaljevanju so si Celjani prizadevali priti do zadetka za znižanje, a je vse do 57. minute vse njihove poskuse uspešno ustavljal Matteo Calvi (34 obramb). Nato je gostujočega vratarja le premagal Jaša Jenko za častni zadetek domačinov.

Celjani bodo po reprezentančnem premoru naslednji dvoboj v prvem delu alpske lige odigrali v petek, 17. novembra, v gosteh proti Lustenauu.

Značke: hokej, celje