3.000 hektarjev v roke Hrvatov: kaj vse je čudno ...

Poglejte to razkošje nad Izolo: največja posest ...

Poroka na prvi pogled: Kdo plačuje račune?

Kaj je narobe? Slovenci bežijo v tujino! Jih doma...

0 01.11.2023 21:02:44

Celjani izgubili v Cortini

Luka Vovk
Hokejisti ekipe RST Pellet Celje so v tekmi alpske lige v gosteh izgubili s Cortino s 3:5 (2:2, 0:0, 1:3).

Celjski hokejisti so pred gostovanjem v Cortini dosegli dve zmagi, nazadnje proti drugi zasedbi Celovca, ter se nekoliko povzpeli na lestvici. Tudi danes so bili novinci v regionalnem tekmovanju blizu vsaj točki, a so v zadnji tretjini domači le strli njihov odpor.

Tekma je bila izenačena do sredine zadnjega dela. Gostje so najprej lovili Cortino, jo ujeli z zadetkom Žana Flajsa v osmi minuti, potem pa je Mikus Mintautiškis le minuto zatem poskrbel za vodstvo. Toda Cortina je izenačila že do 11. minute, potema pa zadetkov dolgo ni bilo več.

Pri Celjanih se je spet izkazal vratar Jakob Brandner, ki je imel na koncu 41 obramb. Cortina je premoč v strelih kronala šele v 49. minuti, ko je zadela celo z igralcem manj na ledu, deset minut pred koncem pa je ekipa, ki se nahaja tik pod vrhom lestvice, vodila s 4:2.

A se Celjani še niso predali, nekaj upanja je prinesel gol Luke Kalana v 57. minuti. Takoj zatem so gostje umaknili vratarja iz gola, kar pa je Cortina izkoristila za končnih 5:3 dobre pol minute pred koncem.

Celjani tako ostajajo pri petih zmagah in 15 točkah. Naslednja tekma jih čaka v soboto, ko bodo gostili Merano.

Značke: hokej, sta