3.000 hektarjev v roke Hrvatov: kaj vse je čudno ...

Poglejte to razkošje nad Izolo: največja posest ...

Tako malo je manjkalo! Tukaj je posnetek, ...

0 04.11.2023 20:39:35

Jeseničani spet izgubili, tokrat po podaljšku klonili proti Kitzbühlu

Luka Vovk
Hokejisti Sija Acronija Jesenic so v alpski ligi po podaljšku izgubili proti Kitzbühlu z 0:1 (0:0, 0:0, 0:0; 0:1).

Jeseničani so zabeležili drugi zaporedni poraz in tretjega na zadnjih štirih tekmah. Prvič to sezono so ostali brez doseženega zadetka. Na lestvici Gorenjci začasno še držijo drugo mesto po 16 odigranih tekmah in 31 osvojenih točkah.

Ekipi Jesenic in Kitzbühla sta postregli z izenačeno in čvrsto predstavo, v kateri pa sprva veliko lepih priložnosti ni bilo ne na eni ne na drugi strani.

V prvem delu so bili nekoliko nevarnejši domači hokejisti, v drugi pa so imeli predvsem z igralcem več na ledu več priložnosti gosti. Za domače je najlepšo zapravil Žan Špari Leben po napadu dva na ena.

Jeseničani so v vseh tretjinah zbrali nekaj več strelov, v zadnjem delu pa so, kar se tiče lepših priložnosti, prevladovali gosti. Ti so bili večkrat nevarni pred vratarjem Žanom Usom (25 obramb), a ga po rednem delu niso premagali.

Domači hokejisti so imeli zadnjih 51 sekund zadnje tretjine in dobro minuto v podaljšku prednost igralca več na ledu, a niso našli poti mimo razpoloženega Luca Eggra (34 obramb). Je pa 1:20 minute pred iztekom podaljška po lepi samostojni akciji zadel Moritz Matzka.

Hokejisti Jesenic bodo naslednjič v alpski ligi aktivni čez natanko dva tedna, ko bodo gostovali pri Bregenzerwaldu.

Značke: hokej, jesenice