3.000 hektarjev v roke Hrvatov: kaj vse je čudno ...

Poglejte to razkošje nad Izolo: največja posest ...

Tako malo je manjkalo! Tukaj je posnetek, ...

0 01.11.2023 21:01:52

Jeseničani visoko izgubili z Vipitenom

Luka Vovk
Hokejisti Sija Acronija Jesenic so v tekmi alpske lige v gosteh izgubili z Vipitenom z 1:6 (1:1, 0:3, 0:2).

Potem ko so železarji pred dvema dnevoma v Podmežakli visoko premagali vodilno ekipo regionalnega tekmovanja Zell am See, jim danes ni šlo po načrtih. Pri Vipitenu, ki je tudi tik pod vrhom tekmovanja, so nazadnje predvsem po slabi drugi tretjini doživeli visok poraz.

Začetek ni kazal na tak razplet, čeprav je domača ekipa povedla v osmi minuti. Izenačil je Lovro Kumanović v deseti, a je bil to nazadnje edini zadetek železarjev na dvoboju.

Ključna za poraz branilcev naslova je bila druga tretjina. V 23. in 34. minuti so domači izkoristili igralca več na ledu in si priigrali lepo prednost, ki so jo še oplemenitili v 39. minuti.

Zaostanek treh golov je bil tako skoraj neulovljiv, čeprav so gostje v zadnji tretjini še poskušali in imeli tudi več strelov. A dokončno je Vipiteno potrdil zmago s še dvema hitrima zadetkoma v manj kot minuti in pol med 49. in 51., tako da je na koncu slavil z visokih 6:1.

Na lestvici sta zdaj današnja tekmeca izenačena pri 30 točkah, kolikor jih ima tudi četrti Ritten, vodilni Zell am See je pri 34.

Naslednja tekma čaka Jeseničane v soboto, ko bo v Podmežakli gostoval Kitzbühel.

Značke: hokej, sta