Na veliko razočaranje navijačev so po Olimpiji brez nastopa v evropskih tekmovanjih ostali tudi nogometaši Maribora. Čeprav so imeli že pred večnim derbijem malo možnosti, pa so jim zadnji žebelj v krsto zabili lastni navijači z razgrajanjem na večnem derbiju in z prekinitvijo tekem zaradi kurjenja ter metanja bakel.
Daleč od Ljudskega vrta pa posojeni član Orphe Mbina živi svoje sanje. Petindvajsetletnega napadalca so vijoličasti pozimi posodili v Azerbajdžan, natančneje v Sabah, s katerim je osvojil dvojno krono. In ne le to: Mbina je bil eden od osrednjih osebnosti pri osvojitvi pokalne lovorike. V velikem finalu, v katerem sta se pomerila Sabah in Zira je po začetnem zaostanku Mbina poskrbel za izenačenje s škarjicami, njegova ekipa pa je do zmage prišla v 91. minuti tekme.
Mbina sicer ni ogromno igral, a je bil pri tem zelo učinkovit, saj je na 9 tekmah za Sabah dosegel 3 gole, zanimivo pa bo videti, ali se bo poleti vrnil v Ljudski vrt. Z Mariborom ima sklenjeno pogodbo do konca naslednje sezone. Da so se ga (pre)hitro odpovedali, je bil že pred časom zelo jasen tudi Zlatko Zahović: "Po dveh, treh tekmah odsekati igralce, ki jih potrebuješ, da te priključijo vrhu ... Se vam zdi to pametno? Da, vedno bodo problemi. Ampak trener je tu, da se z njimi bori, ne pa, da jih odseka. Da spravi igralce na pravo pot. Sploh Mbina. Ko je prišel v Maribor, je prišel zelo prepotentno, njegovo gibanje in vse ostalo je bilo na nizki ravni. A to sezono, odkar se je vrnil s posoje, je bil izjemen, peklensko dober."