Ekipa
Ekipa
© 2026 Salomon d.o.o. Vse pravice pridržane
D. M.
D. M.
14. 05. 2026 · 14:36
Deli članek:

To želimo v Sloveniji - VAR pogovor o prekršku za Arsenal prišel v javnost

Profimedia

Ta sodniška odločitev je morda celo odločila naslov angleškega državnega prvaka.

Če želite ostati v središču športnega dogajanja, naj bo Ekipa vaš prednostni vir na Googlu.

Google logo
Ekipa logo

Nastavi

Razveljavljen izenačujoč gol West Hama globoko v sodnikovem podaljšku na obračunu z Arsenalom še naprej buri duhove. Medtem ko so številni prepričani, da je bil gol West Hama upravičeno razveljavljen zaradi prekrška Pabla nad vratarjem Arsenala Davidom Rayo, so drugi prepričani, da bi gol West Hama moral obveljati. 

Glavni delivec pravice Chris Kavanagh je na igrišču dosodil gol za West Ham, toda nato se je vključil VAR, poklical Kavanagha na ogled posnetka in po ogledu posnetka je glavni sodnik spremenil svojo odločitev in dosodil prekršek za Arsenal. Topničarji so tako zadržali minimalno prednost z 1:0 in naredili morda celo ključen korak k naslovu angleškega državnega prvaka. 

Da je šlo za zares zahtevno situacijo pa lahko vidimo tudi iz priloženega videoposnetka, kjer se sliši, kako sta se situacije lotila oba sodnika v VAR-u. Njun pogovor je bil zelo zanimiv, iskala sta različne kote, se pogovarjala o tem, ali je Pablo sploh dovolj oviral Rayo, da je to prekršek. Gledala sta tudi morebiten prekršek dveh igralcev Arsenala, Trossarda in Ricea, na koncu pa jasno odločitev prepustila Kavanaghu. 

Slednjega sta opozorila, da naj si ogleda morebiten prekršek nad Rayo, a naj bo pozoren tudi na Trossarda in Ricea. Kavanagh je ocenil, da Trossard ni naredil prekrška, Pablo pač. In ker je bil Pablov prekršek pred posredovanjem Ricea nad Mavropanosom, je gol West Hama razveljavil in razveselil topničarje.

Naj dodamo še to, da bi si takšnih zadev želeli tudi v slovenskem nogometu. Torej, da bi lahko slišali pogovore med sodniki. In da bi, kot v Angliji, sodniki tudi vsem na stadionu obrazložili, zakaj so se odločili, kot so se odločili. Če lahko to počnejo sodniki v premier ligi, ne vidimo razloga, zakaj ne bi tega počeli sodniki v slovenski prvi ligi. Morda bi bilo potem jeze nad sodniki manj in klubi ne bi grozili z nesmiselnimi bojkoti tekem ...