Ekipa
Ekipa
© 2026 Salomon d.o.o. Vse pravice pridržane
D. M.
D. M.
15. 05. 2026 · 06:40
Deli članek:

Disciplinski sodnik Mariboru storil nekaj neverjetnega – tole odmeva povsod

alesfevzer.com

Vijoličasti so prejeli visoko kazen za razgrajanje svojih navijačev na večnem derbiju, ki je bil prekinjen.

Če želite ostati v središču športnega dogajanja, naj bo Ekipa vaš prednostni vir na Googlu.

Google logo
Ekipa logo

Nastavi

Pravzaprav je Maribor prejel rekordno kazen. Takšno, kakršne v zgodovini slovenskega klubskega nogometa ni prejel še nihče. Tudi dozdajšnji rekorder je bil Maribor, ki je v sezoni 2023/24 po gostovanju v Murski Soboti, ko se tekma prav tako ni zaključila, kaznovan z globo v višini 25 tisoč evrov, ob tem pa je moral svoj stadion zapreti za štiri tekme. Tekma z Muro se je končala z zmago črno-belih za zeleno mizo s 3:0.

Tokrat je kazen še bolj ostra. Še dodatnih pet tisočakov, ko govorimo o finančnem smislu. Maribor bo moral plačati globo v višini 30 tisoč evrov, kar je po neuradnih informacijah po pravilniku najvišja možna denarna kazen. In v primerjavi s kaznijo za tekmo proti Muri še ena dodatna tekma brez gledalcev. Skupaj bodo Štajerci torej morali stadion zapreti za pet tekem, pri čemer bodo prvo tekmo odslužili proti Aluminiju v zadnjem krogu te sezone, preostale štiri tekme pa bodo odslužili že v novi sezoni, brez pomoči domačih navijačev bodo praktično celotno prvo četrtino nove sezone …

Pri Nogometni zvezi Slovenije so pojasnili, zakaj je Maribor prejel tako rigorozno kazen. »Disciplinski sodnik je pri odločanju upošteval tudi dejstvo, da je NK Maribor za istovrstne prekrške v tej in prejšnjih sezonah bil že večkrat kaznovan, predhodne denarne kazni pa očitno niso dosegle namena. Zato je posegel po strožjih sankcijah, ki so po njegovi presoji edine primerne za zagotavljanje varnosti udeležencev tekem in ohranjanje integritete tekmovanj pod okriljem NZS,« pravijo na NZS.

V Ljudskem vrtu so že pred dnevi sporočili, da bodo sprejeli vsakršno kazen, ki jim jo bo naložil disciplinski sodnik, smo pa prepričani, da so upali, da bo ta kazen nižja. Če seštejemo vse kazni, ki jih je Maribor prejel v tej sezoni, je številka kar malce neverjetna. Seštevek vseh glob, ki so jih morali zaradi neprimernega vedenja svojih navijačev plačati vijoličastih, namreč znaša 100.150 evrov. Sto tisočakov pa je že cifra, ki v slovenskem nogometu nekaj pomeni in s katero si lahko privoščiš kakšnega solidnega prvoligaškega nogometaša.