Kourtney Kardashian ponosna na telo, ki ji je dalo...

Simon Vadnjal Revija Stop

Znani obrazi so zelo okoljsko ozaveščeni

0 08.06.2023 22:24:47

Kakšna drama v Domžalah?! Tretja finalna tekma državnega prvenstva se je končala z zmago ...

ALESFEVZER.COM
V Domžalah je bila odigrana tretja tekma finala lige Nova KBM.

Košarkarji Cedevite Olimpije so bili v dramatični končnici boljši od Helios Suns in slavili z 82:78 (20:13, 41:37, 57:57). V zmagah vodijo z 2:1 in si lahko jubilejni 20. naslov državnega prvaka zagotovijo v soboto, ko bo v dvorani Tivoli ob 18. uri na sporedu četrta tekma.

Ljubljančani so na pragu tretjega zaporednega naslova državnega prvaka in trojne krone na domačih parketih v sezoni 2022/23 po zmagah v superpokalu in pokalu Spar.

Do druge zmage v finalni seriji je Cedevita Olimpija prišla šele v zaključku tekme, ključno vlogo pa je odigral Yogi Ferrell, ki je dosegel 35 točk, od tega 22 v drugem polčasu.

Varovanci trenerja Mira Alilovića, ki so pred 48 urami končali polfinalni niz lige Aba proti Partizanu, so še drugič zmagali v Domžalah. Podobno kot na prvi tekmi je bil Helios Suns povsem enakovreden tekmec, v končnici pa je zmagovalca odločila kakovost posameznikov.

Pri Cedeviti Olimpiji je bil izjemno razpoložen Yogi Ferrell, ki je zadnji minuti in pol dosegel deset točk. S košem in dodatnim prostim metom je goste povedel v vodstvo z 72:70, njegova trojka 18 sekund pred koncem in natančno izvajanje prostih metov pa so ljubljansko zasedbo pripeljale do težko prigarane zmage.

Ferrell je tekmo zaključil s statističnim indeksom 29. Za dve točki je metal 7:11, trojke 2:5, proste mete 15:17, ob tem pa je imel še 4 podaje in 3 skoke. S 35 točkami je le za točko zaostal za rekordom lige Nova KBM v tej sezoni, ki si ga delita Jan Copot (Zlatorog) in Javon John Greene iz LTH Castings.

Za Helios Suns je Blaž Mahkovic prispeval 17 točk (trojke 4:7), 13 ob stoodstotnem metu jih je prispeval Niko Bačvič, 12 pa Lovro Buljević (6 skokov).

Helios Suns - Cedevita Olimpija 78:82 (13:20, 37:41, 57:57)
* Dvorana Domžale, gledalcev 2000, sodniki: Majkič (Hrastnik), Krejić (Kranj), Zupančič (Ljubljana).
* Helios Suns: Luke 8, Ferme 11, Mirtič 7 (1:4), Buljević 12 (0:1), Oman 4 (1:2), Tunstall 6 (2:2), Bačvič 13, Mahkovic 17 (5:5).
* Cedevita Olimpija: Rebec 2, Ferrell 35 (15:17), Jeremić 9, Alibegović 11, Murić 7 (0:2), Omić 11 (1:1), Dragić 7.
* Prosti meti: Helios Suns 9:14, Cedevita Olimpija 16:20.
* Met za tri točke: Helios Suns 11:23 (Mahkovic 4, Ferme 3, Buljević 2, Oman, Bačvič), Cedevita Olimpija 8:31 (Jeremić 3, Ferrell 2, Dragić, Murić, Alibegović).
* Osebne napake: Helios Suns 23, Cedevita Olimpija 18.
* Pet osebnih: Bačvič (36.), Mahkovic (40.).