luka doncic dallas pm Ekipa24.si

Kar je 'pretepeni' in poškodovani Dončić ...

0 08.06.2023 05:57:44

Noro! Nikola Jokić podira rekorde, to ni uspelo še nikomur v zgodovini! (video)

Košarkarji Denverja so v finalni seriji povedli z 2:1, na parket je tokrat stopil tudi Vlatko Čančar.

Po tem, ko je Miami prišel do zmage na drugi finalni tekmi v Denverju, se je serija zdaj preselila v Miami. Zmaga pa je tokrat šla v roke Denverja, ki je prepričljivo zmagal s 109:94 in v finalu zdaj vodi z 2:1.

Domači Miami je priključek z Denverjem držal le v prvem polčasu, nato pa je prišel čas za Nikolo Jokića, ki se je razigral in Denver po treh četrtinah popeljal do vodstva s kar 14 točkami in poti nazaj ni bilo več. Očitno so zaletgle vse kritike trenerja Michaela Maloneja, ki je bil besen po porazu na drugi tekmi, tokrat pa je Denver odigral najbolje v tem finalu in povsem uničil tekmeca. Zmagovalec tekme je bil jasen že pred zadnjo minuto, tako da je Malone pol minute igre namenil tudi Vlatku Čančarju, a je njegova statistika ostala prazna.

Je pa zgodovino pisal Nikola Jokić, ki je dosegel 32 točk, 21 skokov in 10 asistenc in postal je prvi igralec v zgodovini, ki je v finalu dosegel 30+ točk, 20+ skokov in 10+ asistenc. Za nameček je trojnega dvojčka dosegel tudi Jamal Murray s 34 točkami, 10 skoki in 10 podajami.

Značke: jokić, denver, miami, čančar