Ekipa
© 2025 Salomon d.o.o. Vse pravice pridržane
Gregor Lisec
Gregor Lisec
21. 04. 2018 · 13:46
Deli članek:

Neverjetna rokometna FARSA! Tako celjski kot tudi koprski navijači napovedali BOJKOT, in sicer za finale, ki je - več kot Severina in Grašo!

Instagram
Severina

V Skopje za tri, v Montpellier za 10, v Ljutomer pa za 25 evrov

Kdor si bo v nedeljo ob 15. uri želel v Ljutomeru ogledati dvoboj za tretje mesto v slovenskem pokalu med, hipotetično, Celjem in Ormožem, bo moral za to odšteti 25 evrov. »Odločno preveč,« pravijo na RZS in navijači, predsednik Ormoža Martin Hebar pa odgovarja: »Za koncert Graša in Severine je cena podobna.«

Dvoma ni: finalni turnir slovenskega pokala v Prlekiji bo spektakel, pravi praznik ormoškega rokometa. Vendar predvsem ormoškega in, kot kaže, ne tako zelo tudi celjskega ali koprskega, vsaj na tribunah ne … Organizirane navijače iz Celja in Kopra so namreč vznemirile zasoljene cene vstopnic, zaradi česar napovedujejo bojkot finalnega vikenda. Če si bodo morda premislili, bodo morali za nedeljsko dnevno vstopnico, ki velja tako za dvoboj za tretje mesto (ob 15.00) kot za finale (18.00), odšteti 25 evrov, za sobotni polfinale med Ormožem in Krko (17.00) oziroma med Celjem in Koprom (20.00) pa je mogoče kupiti vstopnico za posamično tekmo po ceni 10 evrov. Kdor si bo torej želel ogledati celoten finalni turnir, ga bo to stalo 45 evrov.

»Finalni turnir lige Seha v Skopju: cena karte za finale tri evre. Finalni turnir pokala Slovenije v Ljutomeru: cena karte za finale 25 evrov. Kdo je zdaj tu nor?« so se na svojem facebook profilu vprašali celjski Florijani in nam včeraj sporočili, da se praznika rokometa v Prlekiji za tako ceno ne bodo udeležili. »Bojkotiramo!« so dejali. Enako odločitev so sprejeli koprski Dvanajsti, kar nam je potrdil vodja najzvestejših navijačev kluba z Bonifike. Glede na to, da Krka organizirane navijaške skupine nima, bodo, kot vse kaže, ton navijanju potemtakem dajala predvsem prleška grla. »Ormoški navijači nekih težav s cenami vstopnic nimamo, saj menimo, da gre za največji dogodek v zgodovini našega kluba in eno večjih prireditev na našem področju. Ormožani nismo zastonjkarji in bomo napolnili dvorano v podporo svojemu klubu,« je izvleček prejetega stališča domačih privržencev, ki ga v okvirju prilagamo v celoti. V imenu Novomeščanov so dodali, da pripomb nad cenami vstopnic nimajo niti slednji, saj so že rezervirali vstopnice za finalni turnir.

Cvijić: Cene vstopnic absolutno predrage

Več je vseeno takih, ki menijo, da je 25 evrov za tekmo ali tekmi, kakorkoli želite, preveč. Tako je navsezadnje tudi prepričanje generalnega sekretarja Rokometne zveze Slovenije. »Cene vstopnic so absolutno predrage, toda to je stvar organizatorja, v zvezi na to nimamo vpliva,« je poudaril Goran Cvijić in pripomnil, da izkupiček od prodanih vstopnic seveda pripada ormoškemu klubu, in ne zvezi. Na račun RZS je (ali bo) RK Jeruzalem Ormož nakazal 6000 evrov v sklad za delovanje slovenskih reprezentanc, kot je to že ustaljena praksa oziroma eden od pogojev za organizacijo zaključnega turnirja, in zagotovil 3000 evrov nagradnega sklada za ekipe, udeleženke finalnega turnirja. Skupno torej devet tisočakov fiksnih stroškov, ki si jih bodo v ormoškem klubu bržkone zlahka povrnili z naslova prodanih vstopnic.

Odmevnejše od Graša in Severine

V nasprotju s celjskimi in koprskimi navijači ter generalnim sekretarjem RZS se predsedniku Ormoža postavljene cene ne zdijo pretirane. »Če gledamo primerljive dogodke, denimo raznorazne koncerte, je razpon cen med 20 in 30 evri. Ravno pred kratkim je bil Petar Grašo v Varaždinu in je bila tudi taka cena. Posebej zaradi kapacitete dvorane v Ljutomeru sta ta dogodka primerljiva. V bistvu menimo, da je v našem okolju finalni turnir rokometnega pokala Slovenije bolj odmeven dogodek kot koncert Graša ali Severine,« je poudaril Martin Hebar. Toda s finalnim turnirjem slovenskega pokala so primerljivi tudi nedavni finalni turnir lige Seha, četrtfinale lige prvakov in denimo nemška bundesliga. Tekmo za tretje mesto regionalnega prvenstva med Celjem in Meškovom ali finale med Vardarjem in Zagrebom se je dalo ogledati za približno tri evre, povratni četrtfinalni obračun v ligi prvakov med Montpellierem in Flensburgom vas bo stal 10 evrov, cenejši od obiska nedeljskega obiska ljutomerske dvorane so lahko tudi vsi preostali evroligaški obračuni v tej fazi tekmovanja, kot tudi bundesligaški derbi med Kielom in Flensburgom, najcenejše vstopnice zanj so vredne 14,5 evra. »To je enkraten dogodek,« je višjo ceno vstopnic nadalje argumentiral Hebar in namignil, da na odločitev vplivajo tudi omejene kapacitete dvorane v Ljutomeru, kjer je prostora za približno 800 ljudi. »Drugi dan tekmovanja imamo posebno težavo, ker RTV zaradi prenosa tekme zasede precejšen del tribune. Zveza ima 50 VIP-vstopnic, in če prištejemo še ekipe, je to nekje 200 sedežev. Pošteno povedano, smo potem morali narediti selekcijo za ostala prosta mesta,« je dejal predsednik tradicionalnega slovenskega prvoligaša, ki kljub napovedanemu bojkotu celjskih in koprskih navijačev pričakuje, da bo gneča na tribunah jutri in v nedeljo velika: »Naša sobotna tekma je že praktično razprodana, na voljo je še nekaj malega vstopnic. Za drugo polfinalno tekmo med Celjem in Koprom ter finalni dan pa je bila do včeraj prodana polovica vstopnic.«

V Prlekiji se ne obremenjujejo preveč z nezadovoljstvom s štajerskega in primorskega konca, ne nazadnje bo pač več prostora za domače ljubitelje rokometa. Ni strahu, da prleški praznik v Ljutomeru ne bi uspel, kot je tudi generalka, ko so Ormožani iz pokalnega tekmovanja pred nabito polno ljutomersko tribuno vrgli Velenjčane. A če navijačev iz Celja in Kopra zares ne bo, vendarle to ne bo popoln slovenski rokometni praznik. Kdo je kriv? Najbolje, da presodite sami …