Ukradeni otroci: kako je Matej Tonin sunil delo ...

Anže Logar izzval Janšo: »Pripravljen sem na ...

luka doncic dallas pm Ekipa24.si

Kar je 'pretepeni' in poškodovani Dončić ...

0 06.12.2020 20:03:17

Slovenske rokometašice doživele drugi poraz na EP

Slovenska ženska rokometna reprezentanca je na današnji tekmi 2. kroga evropskega prvenstva v Herningu izgubila proti Franciji s 17:27 (6:12). Slovenija se bo v torek, 8. decembra, ob 18.15 pomerila s Črno goro.

Slovenija - Francija 17:27 (6:12)
* Dvorana Jyske Bank Boxen, brez gledalcev, sodnici: Christidi in Papamattheou (obe Grčija).
* Slovenija: Zec, Vojnović, Pandžić, Klemenčič 1, Gros 4 (1), Omoregie 1, Abina, Žabjek, Stanko 2 (1), Ljepoja, Zulić 2, Vučko, Lazović 4, Svetik 1, Čopi 2, Gomilar-Zickero.
* Francija: Leynaud, Darleux, Nocandy, Coatanea 2, Valentini 1, Lassource, Zaadi Deuna 2, Kouyate 2, Niakate, Dembele Pavlović 1, Sercien Ugolin 2, Flippes 1, Edwige, Foppa 2, Nze Minko 7, Lacrabere 7 (4).
* Sedemmetrovke: Slovenija 4 (2), Francija 5 (4).
* Izključitve: Slovenija 10, Francija 16 minut.

Slovenija je doživela drugi poraz na evropskem prvenstvu na Danskem. Po petkovem porazu proti domači reprezentanci jo je danes na kolena položila še branilka naslova iz Francije. Njeno napredovanje v drugi del tekmovanja bo znano po razpletu drevišnje tekme med Dansko in Črno goro, predvsem pa po torkovi tekmi zadnjega kroga v skupini A proti Črni gori.

Slovenke so takoj občutile moč atletsko izjemno sposobnih Francozinj, ki jih v dveh mandatih že dolgih 19 let vodi sloviti in silno uspešni 62-letni Olivier Krumbholz. Že po desetih minutah igre so zaostale za štiri gole (2:6), sprememb na bolje ni bilo niti po minuti odmora slovenskega selektorja Uroša Bregarja.

Njegove varovanke so tudi v nadaljevanju imele gromozanske težave s francosko obrambo 6-0. Med 6. in 18. minuto sploh niso dosegle gola, Francozinje pa so jim medtem ušle že za sedem golov (2:9).

Bregar je hitro uvidel, da so Francozinje nepremagljive in da se ne bo ponovila senzacija iz Trierja, kjer so Slovenke pred tremi leti na svetovnem prvenstvu slavile s 24:23. Iz strateških razlogov je nekoliko spočil svoje najboljše posameznice, kot so Ana Gros, Tjaša Stanko, Elizabeth Omoregie in Barbara Lazović, njihova minutaža je bila veliko manjša kot sicer.

Slovenke se v teh okoliščinah niso mogle kosati s Francozinjami, ki so si po drugi zmagi - pred tem so premagale Črnogorke s 24:23 - že zagotovile napredovanje v drugi del tekmovanja. Vseskozi so bile korak ali dva pred Slovenkami, ki jih v nobenem trenutku niso ogrozile.

Značke: rokomet, ep, ženske