Za slovensko moško rokometno reprezentanco se je torek razpletel sanjsko. Po zmagi nad Španijo z 31:26 je Češka na drugi tekmi skupine II v Varaždinu ukanila Makedonijo s 25:24, po izidu te tekme pa ima Slovenija še vedno možnosti, da se prebije v polfinale ali pa osvoji tretje mesto v skupini, kar ji prinaša tekmo za končno peto mesto.
Slovenija se v polfinale lahko uvrsti v primeru, da premaga Češko, ob tem pa mora Danska ugnati Makedonijo, obračun med Nemčijo in Španijo pa se mora končati z neodločenim izidom. V tem primeru bi se naredil krog treh ekip s po petimi točkami, Slovenija pa bi bila v prednosti, saj se je z Nemčijo razšla z neodločenim izidom 25:25, Španijo pa premagala z 31:26. V primeru zmage Slovenije nad Češko, Danske nad Makedonijo ter zmagi Španije ali Nemčije na medsebojni tekmi pa bo osvojila tretje mesto v skupini in igrala tekmo za končno peto mesto, ki prinaša neposreden nastop na svetovnem prvenstvu prihodnje leto na Danskem in v Nemčiji.
Danska si je ne glede na razplet današnje tekme že izborila nastop v polfinalu, njena zmaga nad Makedonijo pa je za Slovenijo izjemnega pomena, saj bi se v primeru danskega poraza Makedonija po številu točk izenačila s Slovenijo in bila na lestvici v prednosti zavoljo zmage v skupinskem delu v Zagrebu s 25:24.
Pred današnjimi tekmami zadnjega kroga je v najboljšem položaju Danska s šestimi točkami, Španija, Nemčijo in Češka jih imajo po štiri, Slovenija in Makedonija pa po tri točke. Pari zadnjega kroga v Varaždinu so Slovenija - Češka (16.00), Makedonija - Danska (18.15) in Nemčija - Španija (20.30).
Češka je za mnoge najbolj prijetno presenečenje letošnjega turnirja na Hrvaškem. V dosedanjem delu turnirja je premagala Dansko z 28:27, Madžarsko s 33:27 ter Makedonijo s 25:24, izgubila pa proti Španiji s 15:32 in Nemčiji z 19:22.
Danes bodo na sporedu tudi tekme zadnjega kroga v zagrebški skupini I, pari pa so naslednji: Srbija - Belorusija (16.00), Švedska - Norveška (18.15) in Hrvaška - Francija (20.30). V tej skupini vodi Francija z osmimi točkami, Hrvaška in Švedska jih imata po šest, Norveška štiri, Belorusija in Srbija pa sta brez njih.