Erika Žnidaršič izgubila živce: kako je ...

Afera ogroža von der Leyenovo politično prihodnost, saj poteka v obdobju pred evropskimi volitvami, Odkrito.si

luka doncic pljunil Ekipa24.si

Kaj? Luka Dončić je v neposrednem prenosu med ...

0 18.01.2016 23:10:42

Španci in Danci že v drugem delu, Rusi in Nemci do prvih zmag

Španska rokometna reprezentanca si je na evropskem prvenstvu na Poljskem kljub remiju s Slovenijo že zagotovila preboj v drugi del tekmovanja.

Na drugi tekmi skupine so naslednji tekmeci Slovenije Nemci za prvo zmago premagali Švedsko. V skupini D so Rusi prav tako za prvo zmago premagali Madžare, Črnogorci pa po porazu z Dansko še ostajajo brez.

Špance je do izenačenja v ključnih minutah proti Sloveniji popeljal Cristian Ugalde ter dvakratnim svetovnim prvakom zagotovil pomembno točko za napredovanje, Slovenija pa je trenutno na zadnjem mestu lestvice.

V drugi tekmi skupine C je Nemčija ob polčasu zaostajala za Švedsko za štiri gole, nato pa po izenačenju na 19:19 povsem zagospodarila na igrišču, prevzela pobudo in povedla s 26:22. Nemci so nato sicer malo padli v igri, Švedom prepustili pobudo, dovolili, da so se jim približali, a v ključnih trenutkih le zadržali dovolj mirne živce in roke, da so se lahko veselili prve zmage na turnirju in s tem trenutno tretjega mesta na lestvici. Z devetimi goli je blestel Tobias Reichmann, pri Švedih jih je Johan Jakobsson prispeval osem.

V skupini D so Črnogorci tekmo proti Danski dobro začeli, na odmor pa odšli z dvema goloma prednosti. A to ni bilo dovolj. Danci so se v drugem delu prebudili, v uvodnih dveh minutah dosegli tri gole in prešli v vodstvo. Črnogorci so sicer dvanajst minut pred koncem še držali priključek, povedli s 26:25, a so nato Danci tekmo rutinirano pripeljali do konca. S šestimi goli je bil najboljši Anders Eggert Magnussen, Danska pa je s štirimi točkami prepričljivo na prvem mestu skupine.

Rusi so tokrat za prvo zmago premagali Madžarsko s 27:26, zanesli pa so se lahko predvsem na svojega vratarja Viktorja Kirejeva, ki je blestel z obrambami. Pred skoraj 6500 gledalci v Gdansku sta s po šestimi goli za Ruse prednjačila Timur Dibirov in Iman Jamali.

V torek se bodo v tekmah tretjega kroga v skupini A merile reprezentance Makedonije in Srbije ter Francije in Poljske, v skupini B pa Belorusije in Norveške ter Hrvaške in Islandije.