A izbranci selektorja Borisa Denića navkljub velikemu vložku - zmagovalci tekme so si zagotovili neposreden nastop na enem od treh kvalifikacijskih turnirjev za olimpijske igre prihodnje leto - niso ukanili tekmecev iz Nemčije, po današnje porazu pa tudi niso zapravili vseh možnosti za tretji nastop na tem tekmovanju.
Denić je zavoljo kratke regeneracije po petkovem obračunu proti Dancem močno premešal uvodno zasedbo. Ta je bila "bundesligaško" obarvana, v njej so bil kar trije zdajšnji nemški legionarji (Primož Prošt, Marko Bezjak in Jure Natek), a tudi nekdanji član Kiela (Vid Kavtičnik).
V kombinaciji z Luko Žvižejem, Urošem Bundalom in Klemnom Cehtetom, slednjega je v obrambi menjal Matej Gaber, je imela v uvodu škarje in platno v svojih rokah ter bila vseskozi v prednosti. Na igrišču se je razletel Natek in hitro dosegel štiri gole, po slovenskem vodstvu s 7:4 pa je nemška klop v 12. minuti zahtevala minuto odmora.
Nemška igra je po njej dobila drugačno podobo, v dobri minuti je dosegla kar tri gole in tekmo postavila v začetno izhodišče (7:7). Denić je v nadaljevanju postopoma v ogenj pošiljal še preostale svoje igralce. Na klopi je poleg poškodovanih Uroša Zormana in Davida Špilerja, obsedel le Gorazd Škof, medtem ko prvi strelec Dragan Gajić ni igral, je pa zadel obe 7-metrovki.
V 19. minuti so prvič na tekmi tekmecu pogledali v hrbet (9:10). Le dve minuti kasneje so slabo izkoristili izključitev Fabiana Böhma in celo zaostali za dva gola (9:11), nato ujeli tekmeca (12:12), zavoljo nezbrane končnice pa na velik odmor odšli z zaostankom dveh golov (14:16).
Slovenski selektor je v drugem polčasu v igro poslal tudi Gajića ter zaukazal odprt lov za Nemci. A ta poskus se mu je izjalovil, slovenska obramba je bila porozna, v napadu pa je bil na visoki ravni le Natek, z devetimi goli tudi najbolj učinkovit slovenski strelec na tekmi. Denićevi varovanci so v 36. minuti zaostali za tri (17:20), tri minute kasneje za štiri gole (19:23), v 42. minuti pa za pet golov (19:24).
Vidno izčrpani slovenski rokometaši se po tem visokem zaostanku več niso pobrali, v 44. minuti so ostali še brez Luke Žvižeja, ki je prejel rdeč karton, in bolj ali manj je bilo tudi konec njihovega upanja na končno sedmo mesto na turnirju.
Slovenija je na letošnjem sklepnem turnirju v skupinskem delu premagala Čile, Belorusijo in Brazilijo ter izgubila proti Katarju in Španiji. V osmini finala je bila boljša od Makedonije, v četrtfinalu pa je izgubila proti Franciji. V tekmah za razvrstitev od petega do osmega mesta je najprej klonila proti Danski, v tekmi za sedmo mesto pa še z Nemčijo.
OLIMPIJSKE IGRE ŠE NISO IZGUBLJENE
Pot v kvalifikacije za OI si bodo morali Slovenci priigrati prihodnje leto na EP na Poljskem.
Na olimpijskem turnirju v Braziliji bo nastopilo 12 ekip. Neposredno so na igre uvrščeni gostitelji Brazilci, svetovni prvaki s prvenstva v Katarju, zmagovalci evropskega prvenstva 2016, prvaki afriškega prvenstva, ki ga prihodnje leto gosti Egipt, panameriški prvaki, ki se bodo za naslov potegovali letos v Torontu, in zmagovalci azijskih kvalifikacij, ki bodo še letos potekale v Katarju.
Za preostalih šest mest se bo 12 ekip potegovalo na treh kvalifikacijskih turnirjih. Tam bodo nastopile v treh skupinah s po štirimi reprezentancami. Udeležbo v kvalifikacijah si bodo zagotovile reprezentance, ki si bodo v Katarju priigrale mesta od dva do sedem.
Ostalih šest mest bodo popolnile ekipe na kontinentalnih tekmovanjih. Iz Evrope se bosta tja uvrstili najboljši ekipi na EP 2016, ki si sodelovanja še nista zagotovili na letošnjem SP.
Na evropskem prvenstvu na Poljskem bo veliko odvisno od razpleta turnirja, teoretično pa se bosta z EP na kvalifikacije lahko uvrstili tudi sedma in osma reprezentanca, če bo pred njimi vseh šest evropskih reprezentanc, ki so si nastop v olimpijskih kvalifikacijah priigrale že v Katarju.
Iz olimpijskih kvalifikacij se bosta na igre uvrstili po dve reprezentanci na vsakem turnirju.