Kot je v navadi že iz preteklih let, bo turnir na Danskem generalka pred velikim tekmovanjem, tako da bodo obračuni s skandinavskim trojčkom razkrili formo slovenskih rokometašev pet pred dvanajsto oziroma manj kot teden dni pred tekmo s Čilom. Po turnirju ne bo več časa za korenite spremembe, ampak le še za kozmetične popravke.
Petek (Odense)
19.30 Danska – Slovenija
Sobota (Aalborg)
17.10 Slovenija – Švedska
Nedelja (Aarhus)
14.45 Slovenija – Islandija
Boja na življenje in smrt oziroma za biti ali ne biti, če smo ravno v deželi Hamleta, vseeno ne gre pričakovati. Slovenski selektor elastike ne bo nategoval do onemoglosti, rezultat ne bo v ospredju, prej ali slej bo vsak izmed devetnajsterice igralcev dobil svoj kos minutaže. Približno tekma in pol po glavi, vseeno pa bo selektor dobil nekatere odgovore, ki jih išče.
PLUSE IN MINUSE LE NA TEKMI
"Moja filozofija in razmišljanje gresta v smeri, da lahko formo oziroma pluse in minuse vidiš le na tekmi. Trening je seveda koristen, a lahko je še tako kakovosten, pa ne more nadomestiti tekme. Na Danskem se bo videlo, kako delujemo individualno in kako delujemo kot kolektiv, turnir bo razkril obrise trenutne forme, zame pa bo tudi pokazatelj, čemu bomo morali na zadnjih treningih posvetiti več pozornosti," je dan pred odhodom na pot razlagal selektor Boris Denić.
NEKATERE STVARI DODALI
In če bo gostovanje v deželi svetovnih in evropskih podprvakov podalo nekatere odgovore, pa ne bo razrešilo dilem, saj jih selektor – nima. "Na Dansko gremo po formo, po tekmovalni ritem, sam nimam nikakršnih dilem. Imamo že dodobra utečen sistem, nekatere stvari smo resda dodali, turnir bo razkril, kako uspešno smo jih osvojili in kako uspešno jih lahko izvajamo proti kakovostnim nasprotnikom. Česa novega po drugi strani ne bom videl, bom pa videl kakovost izvedbe, individualno stanje vsakega igralca in posledično na čem moramo pet pred dvanajsto še delati. Ali je to strelska forma, tranzicija, obramba ..."
PAMETEN IN PREVIDEN
Generalka bi bila bržčas res še najprimernejša beseda, pa četudi je ne bodo opravili v najboljši zasedbi, doma je namreč poleg krilnih igralcev Gašperja Marguča in Simona Razgorja ostal tudi Matej Gaber. Steber slovenske obrambe bo namreč v tem času pod budnim očesom kondicijskega trenerja Primoža Porija v Zrečah treniral po posebnem programu in opravljal terapije. Koleno škofjeloškega hrusta je sicer iz dneva v dan v boljšem stanju, tudi predstavniki Montpelliera, ki so ga dodobra secirali, so morali na koncu – bržkone s kislim nasmeškom na obrazu – prižgati zeleno luč, a kot pravi selektor Boris Denić, je pri vračanju Gabra nazaj v rokometno življenje treba biti pameten ter previden. Povedano drugače, pravočasna rehabilitacija tovrstne poškodbe je seveda mogoča in verjetna, koliko obremeniti igralca, ki več kot teden dni ni treniral z ekipo, pa je spet drugo vprašanje.
POSLATI SPOROČILO
In medtem ko se Denić nadeja nekaterih odgovorov, njegovi varovanci upajo, da bodo, če ne že nagnali strahu v kosti, pa tekmecem vsaj poslali jasno sporočilo, vsaj tako pravi Jure Dolenec. "Treniramo dobro, vedno bolje se znajdemo v naši kombinatoriki, skozi te tri tekme, verjamem, bomo še napredovali, pridobili na natančnosti, skratka dvignili tekmovalno formo, ob tem pa seveda upam, da bomo vse tri tekme dobili. Verjamem, da imamo močno reprezentanco in da lahko že na tem turnirju pošljemo neko sporočilo našim tekmecem v Katarju." Podobno kot denimo Katarci, ki so pred dnevi na začudenje mnogih s kar osmimi goli odpravili Ruse.